Yeni İnönü Stadı

Mevcut İnönü’nün yıkılmasına nihayet onay çıkmış. Geç kalınmış olsa da yüreklerimize su serpti. Galatasaraylılar ıslıkladı bizim neyimiz eksik diyordum kendi kendime. Nihayet bize de bu fırsat doğdu. İşin şakası bir yana yeni stadımız 45bin kişilik olacak diyorlar. Yapmışken 50’ye düzleseydik, hem hesaplaması da kolay olur her şeyi. Yeni stadımız aşağıdaki gibi olacak diyorlar. Bilmem yalan bilmem doğru.

Tepkim Demirören’e

Ertuğrul Sağlam dün istifa etti. Ben zaten en başından beri Ertuğrul Sağlam ile bu işin olmayacağını savunmuştum. Ertuğrul Sağlam her zaman taktir ettiğim, kişilik olarak Yıldırım Demirören’e bin basan, efendi mi efendi bir insandır. Ancak daha tecrübesinin Beşiktaş’a farklı kulvarlarda şampiyonluk yaşatacak kadar fazla değildi, bu yüzden sonuç beklenen gibi oldu. Dediğim gibi çok efendidir ki dün istifasında bile hiç bu tarzından ödün vermedi. Ya Sinan Engin?

Continue reading

istila Etme, istifa Et!

Demirören geldiğinden beri Beşiktaş’ın durumunu biliyoruz. Her sene hocalar değişir, 10 futbolcu gider, 20 futbolcu gelir. Fener’de oynamayan oyuncuları toplar ve tam toplama kampına döndürdü. Liverpool rezaleti, söylenen sözlerin yerine gelmemesi ve tükürdüğününün yalanması… Bu durumların hepsinden rahatsız olan taraftar artık Demirören’in istifası için bir klip bile hazırladı.

Continue reading

Kara Sevda

Baharın geldiği ciddi anlamda fark ediliyor. Güneş daha bir ısıtıcı olurken mükemmel havanın tadını çıkaran bizler sokağa dökülüyoruz. Arabayı bırakıp motora yoğunlaşıyor keyfimize keyif katıyoruz. Keyfimizi tek etkileyen elbette bu değil. Başlıktan da anlaşılacağı üzere dün akşam 137 haftadan sonra liderlik koltuğuna oturan Beşiktaş da keyfimize keyif katıyor.

Continue reading

internetsiz Bilgisayar Bilgisayar Değildir

Başlıktan girmek istiyorum konuya. Fulda’nın reklamındaki “kontrolsüz güç güç değildir” ibaresinden esinlenerek koydum başlığı. Pek önemli sebebi de koca haftasonunu internetsiz geçirmemden kaynaklanıyor. Son iki haftadır ufacık bir sorundan kopan internetim en sonunda Cumartesi geç saatlerinde gidiş o gidiş tarzında bir ayrılış yaptı. ilk önce sebebini bilemedim ve Telekom’u arayıp destek istedim. Nihayetinde pazar günü yani dün bir kişican gelip arıza tesbiti yaptı ki sorunum hatta değilmiş. Telekom görevililerinin pazar günü çalışması ve hizmet vermeleri de kıyametin son alametlerinden olsa gerek 🙂 Sonrasında sorunun modemden kaynaklandığını öğrendim.

Continue reading

Hadi Ama Demirören!

Bir Beşiktaşlı olarak ilk defa takımımdan utanç duydum. Başkanından, futbolcusuna, teknik ekibine kadar herkesten. Şampiyonlar Ligi içinde bir rekora imza attık, en fazla fark yiyen takım olarak. Bütün Beşiktaş camiasına bununla ilgili ödül verilecek. Ertuğrul Sağlam; kadro kurarken her zamanki gibi acemilik içindeydi. Oynaması gereken oyuncuyu yedekte başlattığı için kendisiyle gurur duyuyor olmalı. Zaten takımın başına geldiğinde bu durumun ortaya çıkacağı belliydi. Kendi kendine yazık eden insanlardan biriydi. Kişilik olarak severim ama kaldıramayacağın yükün altına girmemeliydin. Şimdi yük oldu sana enkaz hadi bakalım gel de kaldır kaldırabiliyorsan.  Futbolcular da en kötüsünden daha kötüydüler. Sanırım bizim halı saha takımımız daha iyi sonuçla dönecekti. 7. gol ise çok hoşuma gitti, kimse öyle gol atamaz. Tamam bu kadar ateş püskürüyorum ama ateşimin alevi DEMiRÖREN’e.

Continue reading

Sınıfı da Geçmişiz Pehh

Havaların soğuyacağı yerde ısındığı şu günlerde aynı zamanda beni benden alan grip hastalığını da bir peşin dört taksit şeklinde babama satmış bulunmaktayım 😀 Bunun yanında iyileşir iyileşmez ilk yaptığım iş buzlu kola içmek oldu ve tabi ki iftardan sonra. Havaların yeniden sıcağa doğru büyümesinin sırrını çözemezken bir an önce yağmurların başlamasını diliyoruz.

Continue reading

Transfermiş, Pehh

Fenerbahçe, dünya çapında markalaşmış Ronaldo, Robetto Carlos gibi futbolcuları kadrosuna katarken diğer yanda kendi tuttuğum takım olan Beşiktaş nerede bitmiş bir futbolcu varsa onu almaya devam ediyor. Sabah Fanatik’de okuduğum habere göre Rüştü ile anlaşma sağlanmış ve onun yanına bonus niyetine Mehmet Yozgatlı’yı da kadroya dahil etmişler. Güler misin ağlar mısın? Rüştü, tecrübeli saygı duyduğum futbolculardan birisidir ancak hem ortam olarak yanlış bir transfer hem de emekliliği çok yakın. Fenerbahçe maçlarında yediği golleri sürekli görüyoruz, çoğu hatalı. Mehmet Yozgatlı’nın da Rüştü’den kalır bir üstünlüğü yok.

Continue reading

Son Hafta Analizim

Öncelikle 100. yılında şampiyon olan Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum bir Beşiktaşlı olarak. Her ne kadar bu sene Türkiye ligini takip etmemiş olsam da son 3 haftadaki çekişmeyi görmüştüm. Daha önce de bir yazımda yayıla yayıla yer verdiğim gibi Türkiye ligi artık beni sıkıyor. Daha doğrusu söylentiler insanın canını sıkıyor. Sanki şampiyon olan her takım birilerine bağış yaparak büyük rüşvetler yedirerek şampiyon oluyormuş gibiydi. Özellikle bu sezon Beşiktaş’da olduğu gibi. iyi ki şampiyon olmadık değilse çok olaylar çıkacaktı. Zamanı geçti belki ama ben yine de fikrimi söylemek istiyorum; Beşiktaş, Kayseri ile oynadığı kupa finali maçına göre de o kupayı hak etmedi. Ne adına yakışır bir oyun oynadı ne de başka birşey. Şans eseri bulduğu bir golle kupayı aldı. Maç esnasında Yiğit ile telefon görüşmesi yapmış ve “inşallah alamayız” demiştim. Fakat ters etki yapıp kupayı aldık. Sevindim mi? Hayır, bilakis üzüldüm Kayseri adına. Kaldı ki şampiyon olsaydık daha da üzülecektim. Ama iyisi oldu en azından hak etmiş görünen Fenerbahçe şampiyon oldu. Şimdi takımın başına Lucescu gelecek söylentileri var inşallah da olur. Maç faslından sonra herhangibir hazırlık yapamadığım geçmiş anneler gününü kutluyorum, annelerimizin.

Continue reading