Başlıktan girmek istiyorum konuya. Fulda’nın reklamındaki “kontrolsüz güç güç değildir” ibaresinden esinlenerek koydum başlığı. Pek önemli sebebi de koca haftasonunu internetsiz geçirmemden kaynaklanıyor. Son iki haftadır ufacık bir sorundan kopan internetim en sonunda Cumartesi geç saatlerinde gidiş o gidiş tarzında bir ayrılış yaptı. ilk önce sebebini bilemedim ve Telekom’u arayıp destek istedim. Nihayetinde pazar günü yani dün bir kişican gelip arıza tesbiti yaptı ki sorunum hatta değilmiş. Telekom görevililerinin pazar günü çalışması ve hizmet vermeleri de kıyametin son alametlerinden olsa gerek 🙂 Sonrasında sorunun modemden kaynaklandığını öğrendim.

Hemen bir çözüm üretmeye çalışsam da Pazar gününde bilgisayarcıların alayı kapalıydı. Telefonla Teknosa’yı arayıp Philips modem olup olmadığını sordum. Cevap veren dişican “var” diye bağırsa da gittiğim de yoktu. Bu olayın üstüne girdiğimle çıktığım bir olmuş ve bugüne ertelemeyi düşünmüştüm. Sabah ilk işim yeni modem almak oldu. ADSL ilk çıktığı zamanlarda meşhur Dlink, Geek, Zoom ve birkaç marka daha mevcuttu. Ben tercihimi Geek’den yana kullanmıştım o vakitler. Hiç sorunsuz 3 yıl kadar da çalıştı. Ama son zamanlardaki sorunlar sanırım hem onu hem de beni yıprattı ki yaklaşık 1 saat önce naaşını depoya kaldırdım Geek’in 🙂 Yenisini ise Taha‘nın da önerisi ve yardımı ile Dlink’den yana kullandım. 4 portlu ve Wiralles desteği olan, janjanlı güzel birşey. Arayüzünün hızlı olması da dikkatimden kaçmış değil.

internet ile yaşadığım problemlerden dolayı birkaç gün internete de giremedim gece 12’den sonra. Bu da birkaç gün yazı yazamama neden oldu. Bunun yanında üzerinde çalıştığım proje ve işler de yarım kaldı maalesef. internetsiz bir bilgisayarın çok da bir işe yaramadığını birkez daha anladım. Sadece PHP’de birkaç şey deneyip biraz müzik dinledim ve Fifa 08’de neredeyse ligi bitiriyordum 🙂

Müzik demişken ibrahim Tatlıses’in acı gerçekler şarkısına kafayı takmış durumdayım Cuma’dan beri. Rastgele müzik arşivimde dolanırken buldum kendisini. Bir derdim tasam yok lakin şarkı çok yakın geliyor 🙂 Hani dertli olmasa bile insanın bir mekana oturup akşama kadar aralıksız içesi geliyor. Nargile hariç Yeşilaycı olduğum için içmiyorum tabi ama fazla sürmez böyle giderse. Sabah 9 gibi dinlemeye başlıyorum ve gün boyunca dinliyorum 😛

Fifa08’de ise Beşiktaş ile açık ara öndeyim. Uzaktan gol atılmıyor sanırum bu oyunda. Uzaktan çektiğim 100 şutun sadece 1 tanesi kaleyi bulmuş 😀 Yakından atabilirsem atıyorum. Bir de karşı takımlar artık deli gibi gezinmek yerine mücadeleci olmuşlar. Ama hala bir sorunu çözememişler; hızlı koşarken son çizgiye inip orta açarsanız adam topu alıp reklam panolarına kadar giriyor.

internet olmayınca televizyon da daha bir önem kazanıyor. Akşam NTV’de yayınlanan ve yorumcu olarak Rıdvan Dilmen’in katıldığı %100 Futbol’u izledim bir güzel. Rıdvan Dilmen’in Beşiktaş ile ilgili yorumuna gerçekten bayıldım. Gidip rastgele transfer yapacağına hiç yapma diyor. Alnından öperim ben bu adamı yakında, aynen katılıyorum. Zaten yıllardır da bunu savunuyorum. Diatta diye bir siyah kule geldi. Yaptığı şey ise maçtan sonraki röportajlara katılmak 😀 Efem sonra da Kanal D’de Katil Yılanlar’a baktım ve sonrasında uykumun geldiğini anlayıp uyudum.  Yatağa girdiğimde saat 23’ü biraz geçiyordu. Tüm bunların sebebi bozulan çatlak modem.

Tüm bunlara dayanarak söylüyorum yeniden “internetsiz bilgisayar bilgisayar değildir”…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

RSS ‘de başlığı görür görmez hak verdim zaten. internetsiz bilgisayar 5 para etmez. 😀 bu arada geçmiş olsun.

Yanlız belirteyim “kontrolsüz güç güç değildir” Pirellinin sloganıdır. 😀

Pirelli olayına neden bu kadar takıldınız anlamadım. internet olmayınca demekki insanlar bilgisayarlardan imkansızıda isteyebiliyormuş. (Bakınız BJK ile uzaktan gol atabilmek) :p

Bir cevap yazın

*