Bir Beşiktaşlı olarak ilk defa takımımdan utanç duydum. Başkanından, futbolcusuna, teknik ekibine kadar herkesten. Şampiyonlar Ligi içinde bir rekora imza attık, en fazla fark yiyen takım olarak. Bütün Beşiktaş camiasına bununla ilgili ödül verilecek. Ertuğrul Sağlam; kadro kurarken her zamanki gibi acemilik içindeydi. Oynaması gereken oyuncuyu yedekte başlattığı için kendisiyle gurur duyuyor olmalı. Zaten takımın başına geldiğinde bu durumun ortaya çıkacağı belliydi. Kendi kendine yazık eden insanlardan biriydi. Kişilik olarak severim ama kaldıramayacağın yükün altına girmemeliydin. Şimdi yük oldu sana enkaz hadi bakalım gel de kaldır kaldırabiliyorsan.  Futbolcular da en kötüsünden daha kötüydüler. Sanırım bizim halı saha takımımız daha iyi sonuçla dönecekti. 7. gol ise çok hoşuma gitti, kimse öyle gol atamaz. Tamam bu kadar ateş püskürüyorum ama ateşimin alevi DEMiRÖREN’e.

Bi kere geçen sezon bitti ve her sezon yaptığı gibi sağda solda ne kadar vasat futbolcu varsa topladı geldi takıma. Bunlara da transfer dendi. Neymiş Tello imiş. Bizim Alanya’da Çello Bar bile ondan meşhurdur be başkan! Gidip Rüştü’yü getirmiş sonra boy boy fotoğraf çektirmişiz. Buna da transfer demişiz. Ben o transfere farklı yerlerimle güldüm zamanında. Lucescu gelecek denildi fakat gelen Ertuğrul Sağlam idi. Lige çok iyi olmasa da başladık ve azıcık bitimiz kanlandı. Sonrasında yeniden yenilgiler başladı. Ama Demirören birkez olup da suçu kendi üstüne alınmayı bilmedi. Hep bilmem kimlere laf attı. Beşiktaş büyük bir camia diyerek de sözünü bitirdi.

Nihayetinde inönü’de Liverpool’a şans eseri iki gol atıp yendik. Yendikten sonra bi taraflarımız kalktı. Fenerbahçe maçında da yenildik fakat yine Demirören unusuru çıktı karşımıza. Yok efendim faul yok. Yok efendim Beşiktaş büyük bir camia, PAF takımla maçlara devam edeceğiz… Bu martavallara hiç gerek yoktu bence. Liverpool maçında da kendimizi Barcelona sandık ve maçta as oyuncular yedek oynadı. Daha sayacak birçok şey var ama buralar dolar taşar.

Sadece yazımın sonunda fikrimi bir Beşiktaşlı olarak belirtmek isterim:

Sayın Demirören,

Senin de dediğin gibi Beşiktaş büyük bir camia. Şu güne kadar hiç birşey yapmadığın Beşiktaş için tek bir şey yap. Bas istifanı da binlerce insan maçtan sonra sana ve takıma küfürler yağdırmasın. Eğer Beşiktaş için şu andan itibaren birşey yapmak istiyorsan inan en güzeli bu olacaktır.

Yazık değil mi onca taraftara? Sizce de haklı değil miyim?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

13 comments

şu anda televizyonda
“türk futbolcusu çok maçı kaldıramıyor” ,
“fener maçı ertelensin derken bunu düşünmüştüm”
“yapacak bir şeyimiz yok”
“adamlar bize acımadı gördünüz” diye ağlayıp sızlanıp son olarakda
“bu malzeme böyle, daha iyi futbolcular almalıyız”
“ş.liginde evimizde valencia ile oynayacağız” diye şoktan ne dediğini bile bilmeyen namı değer pikaçu Sinan Engin’in bu takımdan derhal uzaklaştırılması ve mümkünse bir daha sokağından bile geçirilmemesi gerekir. bir galatasaraylı olarak beşiktaşın böyle adamların elinde olması esas utanılacak durumdur.

Bir FBli olarak son 3-4 maçtır BJKde dikkatimi çeken tek nokta Hakan’ın acemiliği. Bence buna da bir çözüm bulunmalı.

doğru demişsin hacı başımıza gelen en kötü başkanlardan hatta en kötüsü,her sene bir ton dandik oyuncu alır bir o kadarını yollar bir türlü istikrar oturtamaz her biri 1m dolara 5 oyuncu alır dandik 5m verip adam gbi oyuncu almaz..
eski menejer Ali Gültiken ne güzel götürüyordu mafya sinan engin geldi tepetaklak oldu takım daha söylenecek çok şey var aslında…

Ertuğrul Sağlam istifa etmiş 🙂 diye okudum bi yerde. Liverpool’ un kendi evinde intikamını alcağını düşünüyordum ( inönü deki 2-1 yenilidği maçın ). Fakat rekor kırcak kadar olcağı hiç aklımdan geçmemişti. 🙁 Belki Lige Paf takımla çıkma fikrini Şampiyonlar Liginde uygulasalar bu kadar fark yemezlerdi herhalde.

Dün sahadaki Beşiktaş mıydı? Yoksa bizim mahalle takımı (cedit ılıca spor) mı? Sezemedim. Kötü oldu(k), fena oldu(k), darmadağın oldu(k).

Söylenecek çok şey var bu konuda ama bunları keşke yüzyüze konuşabilsek. “Pazara kadar değil mezara kadar” bir BJK taraftarı olarak bu yenilginin arkasındaki nedenlerin bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum.

BJK’nın kaç maçtan bu yana hakkının yenildiğini de, bu süper lig rekabetinin yalnızca GS-FB arasında geçmesinin sağlanmak istemesi de ve yayıncı kuruluşun bu rekabetten daha fazla kazanç elde etmeyi umması da konuşulması ve tartışılmalıdır. BJK 8 tane gol yedi diye bu konuların üstü kapatılmaya çalışılmamalıdır.

Sonuç olarak anormal bir şekilde demorilize olmuş ve üzerinden derbi yorgunluğunu henüz atamamış bir takımı alıp da 2 gün sonra Liverpol’un karşısına çıkartırsanız olacağı budur. Yalnızca BJK’lılar değil bu kötü zemini hazırlayanların da (bunlar kim olduklarını biliyorlar) utanması gerekir.

Yıldırım Demirören’e “sen git babanın şirketini batır” demekten başka birşey diyemeyeceğim.
Git tüpçülüğünü yap ya!
Çek ellerini Beşiktaş’ımın üzerinden.

öyle deme tarih yazdı beşiktaş 8*0 abi kolaymı gerçi tersten oldu bu tarih yazma ama idare edin.

Ben Fenebahçeli olarak şunları söylüyorum;

Beşiktaş, beşiktaşın taraftarı ve çevresinde onlarca insanı üzdü bu skorla…Çok üzücü bir skordu…Bende üzüldüm…Ama bunlarınyöneticilerle ne ilgisi var…Galatasaray maçlarında da öyle olmuştu…Bence bu düşük skor ard arda yapılan maçlar ile alakalı…3 günde 1 maç yapılıyor…Ondan kaynaklanıyor. Birde taraftarın en kötü maçlarında destek çıkacağı yere onları daha çok üzdüğü için böyle düşük skorlar geliyor… Buda Türk Futbolunda acımasız olan gerçek…Yani taraftarın kendi takımını savumaması…

Bir cevap yazın

*