Baharın geldiği ciddi anlamda fark ediliyor. Güneş daha bir ısıtıcı olurken mükemmel havanın tadını çıkaran bizler sokağa dökülüyoruz. Arabayı bırakıp motora yoğunlaşıyor keyfimize keyif katıyoruz. Keyfimizi tek etkileyen elbette bu değil. Başlıktan da anlaşılacağı üzere dün akşam 137 haftadan sonra liderlik koltuğuna oturan Beşiktaş da keyfimize keyif katıyor.

En son hangi geçen sezonki Beşiktaş Fenerbahçe derbisini izlemiştim lig maçlarından. Ondan bu yana hiç izlemedim Beşiktaş’ı şampiyonlar ligi dışında. Eskiden yani son şampiyonluğu yaşadığımız zamanlarda dersanedeki matematik dersinden kaçıp Beşiktaş’ın gündüz oynadığı maçı izlemeye giderdim. Ahh ahh ne günlerdi onlar. Hiç kaçırmazdım. Fakat daha sonra Beşiktaş bozuldu, ben de Beşitaş’a bozuldum ve lig maçlarına gitmiyordum. Çünkü hiç zevk vermiyordu.

Dün akşamki maç ise genel olarak güzeldi. Özellikle ikinci yarı oldukça güzeldi. Beşiktaş maçın genelinde hoş oynadı. Nobre’nin kaçırdığı goller saç baş yoldurdu. Hele ki bir pozisyon vardı; savunmanın hemen önüne geçip kaleci ile karşı karşıya kaldığı poziyon. O pozisyonun etkisi bir hayli uzun sürdü. Maç izlemeye gittiğim yerde birkaç dişican o pozisyonun tekrarını canlı sanınca ortaya gülünmeye değer durumlar çıktı. Dişicanlar rezil olmamak pahasına salonu hemen terk ettiler. Çok ayıp oldu.

Son birkaç gündür güzel güzel vizelere hazırlanıyorum ki zorluk yaşamayalım. Onun dışında Perşembe günleri hariç televizyon izlemiyorum. işlerimi de elimden geldiğince bitirmeye çalışıyorum.  Güzel internet makaleleri de fırında diyorum 🙂 Pek yakında…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Havaların ısındığı doğru ama ben bi türlü ısınamıyorum, hatta işyerinde bile eldivenle dolaşıyorum desem yeridir:) bu arada siz beşiktaşlılar sonuçtan mutlu olmuş olabilirsiniz ama ben bir galatasaraylı olarak kötü bi gece geçirdim:(

Bir cevap yazın

*