Herşey bilgiye bağlıdır, tecrübeye bağlıdır. Son birkaç zamandır o kadar acayip şeyler öğrendim ki akıl almaz cinsten. Dağarcığıma dağarcık ekledim. Kendimi sözlük gibi hissediyorum dün geceden beri. Bazı durumlardan sizleri de haberdar etmek istedim.

Öğrendim ki Rocco Star’ın akıl almaz bir teknolojisi var. Poşet parçacığına benzeyen o ilginç ötesi maddeyi dilimin üstüne bırakıverince gidip geldim oraya buraya. Bunu icat edeni alnından öpmek yemek ısmarlamak istiyorum. Ha bir de yazmışlar ağızda erir diye. Başka bir yerde erirse facia olur o.

Öğrendim ki ablamın boyu kısaymış. Düz taban ayakkabı ile borsa endeksi gibi hiç acımadan inivermiş altlara. Ayrıca acıkınca bana bile taş çıkartıyormuş kerata 🙂

Öğrendim ki dişicanların geneli arabadayken potansiyel bir trafik canavarıdır hatta canavarının canavarıdır. Dikkat edilmesi gerekirken can ve mal güvenliği asla yoktur.

Öğrendim ki babamla şakalaşırken kanepenin ucuna fazla yanaşmamak lazımdır. Aksi taktirde popocan ile belin birleştiği bölgeye büyük zaiyat verebilirim, verdim de. Bu bir tecrübedir hem de en acısından.

Öğrendim ki Ferhat Göçer yeni bir albüm çıkarmış. Dinledim ki pek güzel olmamış. Bir hadi sizin hatırınız için iki tane şarkısı güzel. Zaten büyük bir kısmı çakmaymış. Çin malı bir albüm olmuş. Hele o Cennet’in ardından böyle bir albüm oluşturması göz kapaklarımın dengesini bozdu. insan birazcık Erol Evgin’i örnek alır.

Öğrendim ki Beşiktaş UEFA’ya gidiyormuş. Hayırlı olsun. Ama buraya yazıyorum Demirören varsa bu iş yine hüsrandır. Sezon bitti, şimdi bütün ameleleri toplar takıma. Bobo gibi adamları satıp Higuen gibi adamlar alır. Para kaka mertebesinde olunca insan harcayacak yer bulamıyor. O da bu oluyor.

Öğrendim ki Blog Ödülleri güzelmiş. Her arayan neden gelmedin dese de gidemezdim. Sınav denen bir gerçek var önümüzde. Her ne kadar uçak ile bir saat sürse de diğer kankilerden gördüğüm kadarıyla yorgunluğu insanın üzerinden üç gün geçmiyormuş 🙂

Öğrendim ki Converse ayakkabısı olan gençler yeni bir türdür. Sevgililerinin pabuçları da Converse’dir. Rock barlara takılırlar. Annemin kaktüsleri gibi saçlar, düşüp gidecekmiş gibi duran kot pantolonlar ekstra bonustur. Dişican modellerinde düz saç her zamanki gibi modayken gül gibi olanları “oha” dedirtecek kadar “yobaz” kişicanlarla dolaşır. ilgimizi çekmiştir.

Öğrendim ki bizim muhasebe dersine giren hocada kamyoncu potansiyeli var. Ayakkabı, gömlek ve diğer herşeyi tamam. Bir de iri yüzük taktık mı yılların kamyoncularına taş çıkartacak cinstendir. Kitapdan okuyup okuyup dersi bize anlatması da taktire şÃ¢yândır.

Öğrendim ki annem bir temizlik canavarıdır. Son bir haftadır temizlik denen şey evden hiç gitmemektir.  Annemin temizlik reklamındaki kadınlara eğitmen olarak verilmesini talep edicem gereken mevkilerden. Ayrıca benim odayı bir günde temizlediğini hatırlatmak adettendir.

Öğrendim ki genç ya da yaşını başını almış, bir veya iki çocuk annesi dişicanlar beyaz keten pantolonun içine renkli iç çamaşırı giymemelidirler. Çok ilginç manzaraların ortaya çıktığını Allah korusun bir tecavüze kurban gideceklerini bilmelidirler. Tamam tamam bu şakaydı 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*