Ertuğrul Sağlam dün istifa etti. Ben zaten en başından beri Ertuğrul Sağlam ile bu işin olmayacağını savunmuştum. Ertuğrul Sağlam her zaman taktir ettiğim, kişilik olarak Yıldırım Demirören’e bin basan, efendi mi efendi bir insandır. Ancak daha tecrübesinin Beşiktaş’a farklı kulvarlarda şampiyonluk yaşatacak kadar fazla değildi, bu yüzden sonuç beklenen gibi oldu. Dediğim gibi çok efendidir ki dün istifasında bile hiç bu tarzından ödün vermedi. Ya Sinan Engin?

Gazetelerin yazdığına göre Sinan Engin de istifasını sunmuş ancak kabul edilmemiş. Birincisi o adamın camia içinde aldığı her nefes takıma eksi puan kazandırır. İkincisi Yıldırım Demirören ile birlikte onun da gitmesi gerekiyor. Gitmesi gereken birisi varsa bana göre ilk sırayı Demirören, Engin ikilisi almalıydı. Şimdi kulislerde Mustafa Denizli gibi isimler konuşuluyormuş. Bu vakitten sonra Denizli de geldiği gibi gider takımın başından.

Beni getirin takımın başına, çok süper CM tecrübem vardır. Alanyaspor’u Şampiyonlar Ligi’nde oynatmışlığım vardır. Madem bu iş bu kadar basitse alın beni!

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

🙂 bende cm de iyiyim beni de alabilirler :))
Katılıyorum sana oyle bir fesattır kı arkadas 14 puanla onde olan takımı bilgiliyi göndermek için şampiyonluğu satmıştır..Biz unutmadık o günleri

Yazdığın son iki yazıyla bam telime bastın:)

Sinan Engin daha ilk bu takıma geldiğinde BJK’li olmaktan uyandım. Lucescu ikinci yarıya başlarken, en yakın rakibe neredeyse 20 puan takmıştı Beşiktaş. Sonra ne oldu? Sinan Engin ve Sergen takımı karıştırdı ve neredeyse 30 puan kaybettik.Dünyada herhalde eşi benzeri yoktur bu olayın.

Sinan Engin Beşiktaş’ta futbol oynarken kovuldu,giderken de kulübe söylemediğini bırakmadı. Sonra aynı yere yönetici olarak geldi.

Sinan Engin büyük bir yetenek midir? Olağanüstü güçleri,zekası filan mı vardır? Nedir bu adamı bu kadar vazgeçilmez yapan?

Neyi olduğunu gördük şimdiye kadar!

Peki neden bu adamı hala tutuyorlar?

Nasıl olur da, dünyanın en renkli taraftar topluluğu olan Çarşı’yı feshetmek için bir kulüp bu kadar çaba gösterir?

İnanki Beşiktaş küme düşsün istiyorum. Küme düşer de, sallanır, sarsılır, herkesin aklı başına gelir belki.

Ben artık Beşiktaşlıyım demeye utanıyorum; ligdeki ya da Avrupa’daki akla zarar başarısızlıklarından değil; güzelim camianın bu hale gelmiş olmasından ötürü…

Ben Ertuğrul’un Demirören ve Engin’in yanında yıprandığını ve en doğru kararı verdiğini düşünüyorum. Yazınızda da bahsettiğiniz gibi Ertuğrul’umuzun tecrübesi giderek artıyor. Bence Ertuğrul Beşiktaş’ta çok başarılıydı. Basın toplantısında bahsettiği kulüplerimizde ki yabancı teknik adam hayranlığı sözü bence herşeyi anlatıyor. Ha işin birde farklı boyutu var. Yabancı teknik adamları getirince komisyon alma oranıda fazla oluyor sanırım…

Yolun açık olsun Ertuğrul Sağlam. Sen Beşiktaşlıların göz bebeğisin… Beşiktaş taraftarı olarak gönlümüzde ki yerin bir başka….

Tamamen katılıyorum.
Demirören ve yandaşları maalesef Beşiktaşımızı çok kötü bir şekilde yönetiyorlar.Her geçen gün Beşiktaş kötüye gidiyor Allah sonumuzu hayır etsin..

Bir cevap yazın

*