Bir süredir çeşitli nedenlerden dolayı Alanya dışındayım. Şu sıralar ise Manavgat’tayım. Tabi burda günler daha sıkıcı geçiyor haliyle. Hele gün içi çok acımasız. Ramazan ayı ile birleşince hiç vakit geçmiyor. Sırf vakit geçsin diye dizi manyağı oldum.

Önce gecelerden bahsedeyim. Serinlik olsun diye evin terasında yatıyorum. Aslında iyi oluyor. Televizyon, internet tertibatı tam. Esiyor da. Tek şikayetçi olduğum yanı komşulardan birisi de benim gibi terasta yatıyor ve hormalama sesi maşallah tüm mahalleyi inletiyor. Abi artık uyurken megafonla mı yatıyor nedir. Ama çözüm buldum, internetten birkaç susturucu modeline baktım.

Sahurdan sonra kendimi günün akışına bırakıp uyuyorum. Sabahın yine erken saatlerinde iş yerine giriş yapıyorum. Sabah giriş yaptıktan hemen sonra Akasya Durağı başlıyor ve güne onunla başlıyorum. İyi dizidir. Hemen ardından Show Tv’de rezil dizi Cennet Mahallesi başlıyor. Personel izliyor, ben pek bakmasam da öğleni yapıyoruz onunla. Öğleden sonra Doktorlar başlıyor. Onunla idare ediyoruz birkaç saat. Hemen akabinde iftara kadar süren Arka Sokaklar’ı izliyoruz. İftarda malum dua okuyan hocalardan birini buluyoruz televizyonda.

İftarın ardından üzerime çöken ağırlıkla birlikte teravih cemaatinin saflarına atıyorum kendimi. Uyuklayarak kıldığımız namaz da kabul olur inşallah. Namazda dikkatimi çeken şey ise cemaat insanlarının sırayla gaz çıkarmalarıdır. Hayır edep denen birşey var.

Eve dönüşte çekirkek kola, baklava kola veya cips kola kombinasyonlarından birini seçiyorum. Elime kumandayı alıp düzgün birşeyler arıyorum. Genelde Discovery Channel ve diğer belgesel kanallarından öte gitmiyor.

Geri kalan vakitlerde de Friend Feed’e takılıyorum. Orayı da iftar vaktine doğru terk ediyorum. Millet açlıktan şaşırıp yemek tariflerini ve resimlerini ekliyor.

Hergün de re-play şeklinde bu durum devam ediyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*