Facebook’un kendi içindeki araçlardan bu güne kadar defalarca bahsettik. Birçok aracını mevcut kullanıyoruz. Ancak Facebook dışında kullanılan widget dediğimiz araçlardan pek söz etmedik. Bu araçlar ile başka bir sitede ya da blogumuzda profil kartımızı görüntüleyebiliyoruz. Hatta şu anda son eklediğimi resimleri de yayınlayabiliyoruz aynı Flickr aracındaki gibi.

Öncelikle Facebook Photo Badges aracına giriş yapıyoruz. Yerleşim başlığı altındaki seçeneklerden yatayı seçtiğimizde resimlerin gösterimi yatay, dikey olarak seçtiğimizde dikey ve 2 columns seçtiğimizde de iki sütun şeklinde gösterecektir. Number of photos kutusundan da seçeceğimiz sayı kadar resmin gösterilmesine izin vermiş olacağız. En az bir ve en çok 8 resim gösterimi yapabiliyoruz.

Kaydet butonuna bastıktan sonra bir önizleme sayfasına yönleneceğiz. Burada Blogger kullananlar için hazır ekleme aracı bulunuyor. Seçtiğimiz taktirde blogger’a eklememize izin verecektir. Başka bir blogda yayınlamak içinse “other” butonuna basıyoruz. Hemen butonun altında bize bir kod verecek. O kodu kullanmak istediğimiz yere kopyalıyoruz.

Hamdi Yaman | Kartını Oluştur

Hatta ben şöyle bir örneğini burada göstermek için yaptım. Genişliği varsayılan olarak 780 pixel olarak geliyor. Kod içinde “width” seçeneğine uygun genişliği yazıp kendimize göre düzenleyebiliriz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Güzel bir araç ama resimlere tıklayınca facebook sayfasına gitmektense resimler büyüse daha güzel olurdu. Herkes resimlere bakmak için facebook sayfasına gitmek istemeyebilir…

Güzel bir araç lakin kişisel hayatını sanala dökmek isteyenler için 🙂

Bir cevap yazın

*