Birkaç gün önce bir Telekom yetkilisi internette sorun olmadığı söylemiş, ben de onu öpmüştüm :). Dün akşam sadece 2.7 MB’lık bir dosyayı yaklaşık 20 dk’da indirdim. Bağlantı hızım 256. Gerçi 256’ya çıktığını hiç görmedim ama paket ismi o :D. Hatta daha da inandırıcı olsun diye şuraya resmini bile koydum. Şimdi internette sorun var mı yok mu? Telekom’a göre yine sorun yok çünkü müşteri hizmetlerini aradığım zaman karşıma çıkan dişican (ilk defa dişican çıktı) bağlantılarda hata olmadığını, normal hızında olduğunu söyledi, tamam dedim galiba problem bende. Telefonu kapatıp arkadaşlarıma tek tek sordum; cevapları onların da aynı oldu yani “çok yavaş”. Telekom’a söylenecek iki çift laf var ama burda pek hoş durmaz :D. Dün bir enteresan olay da Skykhan‘ın başına gelmiş. Gökhan’ın o kadar emek verdiği, haftalarca uğraştığı, kendine özgü temasını birkaç kendini bilmez çalmışlar ve sanal hırsızlıkta son noktaya imzalarını atmışlar. Ne diyebilirim ki? Yazıklar olsun. Kusura bakmayın ama biz bu zihniyetle bırakın teknoloji alanında ilerlemeyi, geri geri gideriz. Önce insan olmak lazım sanırım, önce saygılı olmak, emeğe saygı göstermek lazım. Yazımın yavaş yavaş sonlarına yaklaşırken veda satırlarımı yazayım. Sevgili dişicanlar ve muhterem kişicanlar, önümüzdeki hafta boyunca iş için şehir dışına çıkacağım ve tam bir hafta sanal alemde pek görünemeyeceğim. Merak etmeyin önceden hazırladığım makaleler gün gün yayınlanacak yani yazılardan ayrılmayacaksınız. Fırsat buldukça “günlük” de yazacağım. Site sizlere emanet, hem siteye hem de kendinize iyi bakın ben yokken. Pai (ayrılma şeysi).

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

bizim evde bi tane 1024, bir tanede 2048 bağlantı var.
ikisini köprüleyip ancak 2 megabite ulaşıyorum 🙂

Benimki de 3gb sınırlı olan. Kaç 1024 mü oluyor… Ölmüş ama gömmemişler diyebilirim bu bağlantı için 😀

@Hakan abiye katılıyorum 🙂 daha hiç 1024 kb hıza çıkamadım…. yazık..

Telekom dişicanları :)bu lafa çok güldüm iyi hizmet veriyorlar gerçekten (nerde ?)Yoruma açık.Neden bana yardım edemediğin ortadaymış.Net yavaş 🙂

Evet aslında şu anda pazarlanan sanal alemin çok ötesindeler.

2015 yılını bekleyin!!!!!!!!!!!!

Sanal alemin ne olduğunu değil ne olmadığını göreceksiniz.

Bizmi sanal alemde gezinti yapıyoruz yoksa sanal alemin bir parçasımıyız sorusunun cevabını alacakasınız.Bunların hepsi hazırlık aşaması.

Bu şikayetlendiğiniz konularında Cin Alinin hikayeleri gibi olduğunu anlayacaksınız

::::::::::::)))))))))))))))))))))

bu günlerde öyle 🙂

bendede 256 adsl var maximum download hızı 5 kb 🙂 yakında kablonet geçecem.. 😀

Bir cevap yazın

*