Mim:Nefesimi Kesecek Anlar

Uzun zamandır mimlere cevap vermiyordum. Çünkü gerçekten abartılmış bir biçimde neredeyse hergün yeni bir mim dalgası yayılıyordu. Mimlerden normal yazı yazmaya sıra gelmiyordu neredeyse. Bu yüzden uzun hatta bayağı uzun bir süredir mimlere cevap yazmıyordum. Bundan sonra da ayda bir bilemediniz en fazla iki tane mime cevap vereceğim.

Continue reading

Çok Şey Bilen insanoğlu

Her tarafta görülmesi mümkün birşeyi iyi bildiğini iddia eden dünya dışı kişican ve dişicanlar vardır. Bunların cümlesi havalı tiplerdir. Doğruyu hep kendileri bilirler, başkasının bildiği kesinlikle yanlıştır. Hele ki bir mağazada görev yapıyorsanız bu durum iki misline çıkar. Sizin yıllardır sattığınız ya bilgi birikimine sahip olduğunuz ürünü sizden daha iyi tanırlar. Bu tipler mutlaka o ürünün fabrikasında da çalışmışlardır.

Continue reading

Spam Mesajlar için iki Eklenti

Eğer bir siteniz varsa daha doğrusu yorumlara veya ziyaretçilerinizin fikirlerine açık bir sistem kullanıyorsanız spam mesajlarla mutlaka başınız dertte demektir. Eğer dertte değilse de yakın bir zamanda bu konuda muzdarip olacağınızı garanti edebilirim. WordPress kullanıyorum alt yapı olarak blogumda ve son altı aydır bu spam mesajlardan o kadar dertliydim ki anlatmam mümkün değil. Yorumlardan sonra e-postaya da dadanınca içinden çıkılmaz bir hal aldı. Sonrasında da arayışlar içine girmeme sebep oldu.

Continue reading

Rüyada Blog Görmek

Besmele ve şahadetle karışık bir şekilde uyandım bu sabah. Ne hikmetse rüyamda blogumu gördüm. Benden hesap sorar gibi bir hali vardı. Kaç gündür neden yazı yazmadığımın hesabını soruyordu sanki. Yemin billah ettim bir suçum olmadığına dair. Ama nafile, herşeye rağmen ak sakallı bey amca çıktı geldi yine. Boğazladı beni resmen. Aman Ya Rabbim çıldırıyor muyum yoksa?

Continue reading

Yeniden Hastalık

Kaç gündür hali hazırda devam eden hastalıkla boğuşuyorum. Son günlük yazılarıma bakınca aslında bayramdan bu yana hep hasta olduğumu da fark ettim. Kerata hiç böyle yapmazdı ama bu sene ne kerametse üstümden hiç gitmiyor. Son bir haftadır battaniye ile cebelleşirken aynı zamanda verilen ilaçların da yan etkileri ile hayat mücadelemi sürdürüyorum.

Continue reading

Live Messenger Avea ile Bedava mı?

Haftanın neredeyse tamamını hasta geçirdiğim için internetten de bir hayli uzak kaldım. Dün akşam RSS iletilerime bakarken gözüme çarpan “Avea’dan Live Messenger” başlıklı yazılara göz attım. içerik; Avea’nın daha önce Turkcell’in yapmış olduğu gibi Live Messenger’i 22 Şubat’a kadar ücretsiz sunduğu yönündeydi. iki hat kullandığım için Turkcell’in sunduğu hizmeti denemiştim ve bu konuda az çok tecrübe sahibiydim. Avea’dan da Turkcell kadar olmasa da ona yakın bir hizmet bekliyordum. Ancak tüm bu umutlar başka baharlara kaldı. Çünkü Avea’nın bu hizmeti sadece tek bir telefonda çalışıyor.

Continue reading

Haftalık Haber Turu-35

Şu günlerde Live Messenger üzerinde dolaşan virüs/trojan türünden bahsederek haber turumuzu açalım. Kişi listenizdeki insanlardan şu güne kadar birçok “resmime tıkla” “birkaç yıl önceki fotoğrafım” ya da bunlara benzer uarıların geldiğini ve linklere tıklandığında aşılmaz sorunlar oluştuğunu görmüştük. Şimdi bunun bir benzeri “yanındaki sevgilin mi” ya da “yanındaki kız kim” tarzı uyarılargeliyor. Sonuç ise yine aynı. Bu konu ile ilgili biraz daha bilgi topladıktan sonra bu hafta içinde kurtulma yollarına dair makale yayınlamayı düşünüyorum.

Continue reading

Hacı Amcalar

iri sakallı yaşlı Hacı amcalar vardır. Bu amcalar pek çok mekanda görülebilirler. Genelde kösele ayakkabı giyerlerken sürdükleri mis de parfüm mertebesindedir. Ayrıca bir fesleri muhakkak vardır. Genelde ya Kayserili ya Ispartalı ya Karamanlı ya Konyalı ya da Yozgatlı’dırlar. Dışarıdan göründükleri gibi katı değillerdir. Pamuk gibi yumuşak kalpleri vardır. Konuşmayı da çok severler. Hatta konuşurken karşısındaki insana bıkkınlık hissini doyasıya yaşatırlar.

Continue reading

Hata Vermekteyiz, Özür Dilemekteyiz

Sitemiz akşamları sessiz tenha bir mekan iken gündüz saatlerinde hata yumağına dönüşen bir görüntü izlemektedir iki gündür.  Hatanın kaynağı bende değildir. Kaynak sunucudan kaynaklanmaktadır. Kanımca sunucuyu yöneten kişicanlar poker oynuyorlar ve siteleri unutuyorlar 🙂 Hataları düzeltebilmek adına ben dahi panele ulaşamamaktayım. Böyle bir durumda benden de çok fazla şey beklemeyiniz. Kaskınızı birkaç gün takarak siteye giriş yapınız. Sonra kafanız gözünüz karpuz misali iki parçaya ayrılabilir Allah muhafaza. Hata bildirimini e-posta yolu ile bana bildiren arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. En kısa zamanda sorunu aşacağımızı umuyorum. Aşamazsak da taktir-i ilahi diyerek yapacağız birşeyler. Yazılarımı yine esirgemeyeceğim inşallah. Son olarak şu hata salatasının demleri bittikten sonra birtakım eklentileri kaldırmayı düşünüyorum (janjansallar, anket vb.). Önümüzdeki günlerde tadilattayız notunu görürseniz de şaşırmayınız. Zira bu şaşkınlık bir Petek Dinçöz-Can Tanrıyar evlenme olayındaki mertebeye ulaşabilir. Kalın sağlıcakla.