Kaç gündür hali hazırda devam eden hastalıkla boğuşuyorum. Son günlük yazılarıma bakınca aslında bayramdan bu yana hep hasta olduğumu da fark ettim. Kerata hiç böyle yapmazdı ama bu sene ne kerametse üstümden hiç gitmiyor. Son bir haftadır battaniye ile cebelleşirken aynı zamanda verilen ilaçların da yan etkileri ile hayat mücadelemi sürdürüyorum.

Rengi yeşil bilemediniz sarı olan hapı aldıktan sonra dünyaya tersinden bakıyor, nesneleri birkaçar tane görüyorum. Ayrıca o hap ki kendisini içene mükemmel uyku yapıyor. Özellikle akşam saatlerinde yan etkisini ortaya koyan bu ilacı içtikten sonra en fazla 20 dk. içerisinde uyuyorum. Hali ile kendimi yazı yazmaya hazırlamış olsam bile soluğu yatakta alıyorum.

Geceleri burnumun tıkanması da cabası. Şahsen hiç sevmem bu durumu. Hayatta en nefret ettiğim şeyler arasındadır. Ağzımla soluklanırken her an içeri bir böcek sızacakmış ihtimalini göz önünde bulunduruyorum. Evde kendini kaybetmiş yüzlerce haşerat var. Alayı manyak olduğu için bir densizlik edip cup diye içeriye atabilirler kendilerini.

Hasta olmam aynı zamanda televizyonla da bütünleşmemi sağladı. Televizyonda yayınlanan birçok programı öğrendim. Mesela DMax’de çıkan sahralı filan bir dizi var. Çok iğrençtir kendisi. Fakat annem tüm dikkati ile izlemekte ve beni çileden çıkartmaktadır. ilk defa Binbir Gece’yi de izleme şerefine nail oldum.

Öyle ya da böyle bir şekilde hayat mücadelemiz devam ediyor. inşallah bugün bilemediniz yarın ayağa kalkıp eski günlerime döneceğim. Şimdilik kalın sağlıcakla.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

10 comments

Geçmiş olsun Hamdi. Bende hastayım 1 haftadır, burun akıntısı cidden berbat bi’şey. Birde bunun üzerine başka bir yerlerimin mikrop kapması ve onun ağrısı iyice hasta oldum yani sövmeye başladım “ulan birgünde bi’ yerim ağrımasın arkadaş” diye 🙂

Hamdi, geçmiş olsun. Bol bol nane limon iç. Ihlamur iç. O ilaç dediğin kapsüllerden daha fazla etki gösteriyor emin ol. Buğu falan yapmayı da dene tıkanıklık için. Ben de geçen perşembe öksürük, ateş, baş ağrısı ve grip olmuştum 3 günde nane limon gibi doğal yollarla atlattım. Bir de ağrı kesici içtim. Sanırım ingiliz salgını diye bir salgın varmış, ateşli grip. Allah korusun.

Geçmiş olsun tekrardan, Allah acil şifalar versin.

Geçmiş olsun Hamdi Can. Bir an önce iyi ol inşallah. Aman diyeyim ben sizlere emanet ettim de bıraktım Alanya’yı. Asayiş Berkemal mi, arada bir kontrol et haa… 😀 Başıboş bırakmaya gelmez Alanya’yı malum…

Resmen yılın müzmin hastası oldun sen ya. 🙂 Allah acil şifa versin…

Bir cevap yazın

*