Her tarafta görülmesi mümkün birşeyi iyi bildiğini iddia eden dünya dışı kişican ve dişicanlar vardır. Bunların cümlesi havalı tiplerdir. Doğruyu hep kendileri bilirler, başkasının bildiği kesinlikle yanlıştır. Hele ki bir mağazada görev yapıyorsanız bu durum iki misline çıkar. Sizin yıllardır sattığınız ya bilgi birikimine sahip olduğunuz ürünü sizden daha iyi tanırlar. Bu tipler mutlaka o ürünün fabrikasında da çalışmışlardır.

Siz istediğiniz kadar kendinizi parçalayın anlatmak için hiç faidesi olmaz, olamaz. Çünkü karşı tarafın tahtadan üretilmiş Çin malı kafası sizin anlattıklarınızı anlamaya elverişli değildir. Piyasa ürünleri ile sizin sattığınız kaliteli ürünü bir çırpıda aynı kefeye koyuverirler. Siz de “he” deyip geçersiniz.

Bu aslında şu demektir; Ferrari ile Fiat aynı kalitede araç üretir. Tek farkı birisi biraz daha gösterişlidir 😀 Ben de bu durumda arka taraflarımla gülmek zorunda kalıyorum. Ha bazen öyle tipler çıkıyor ki daha Intel ne AMD ne bilmiyor ancak çok güzel ahkâm kesiyor. Konuşturduğunuz zaman da Microsoft’a çok güzel laf atıyor, Windows’a küfrediyor. Acaba diyorum bu bey abi evinde Mac OS ya da Linux filan mı kullanıyor?

Dişican tiplerinin hiç yanına bile yaklaşılmaz. Komşusundan edindiği yarım bilgilerle sizi ezmeye çalışır. Bu tür dişicanlar epilasyon öncesi duş alırlar ve bunu faydalı birşey sanırlar 😀 Mutlaka topuklu çizme, deri bir çanta ve dalgalı saçları vardır. Dünyaya başka gezegenden gelmiş gibi bir edaları vardır. Ha bir bilgi daha birçoğu yıllanmış kaşardır.

Dediğim gibi kendini yüksekte görüp çok şey bildiğini farz eden ancak bir şey bilmeyen tipler çok vardır, her daim vardır. Allah bu kullarına da mütevazilik ihsan etsin bizi de doğru yoldan ayırmasın.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Ha bazen öyle tipler çıkıyor ki daha Intel ne AMD ne bilmiyor ancak çok güzel ahkâm kesiyor. Konuşturduğunuz zaman da Microsoft’a çok güzel laf atıyor, Windows’a küfrediyor. Acaba diyorum bu bey abi evinde Mac OS ya da Linux filan mı kullanıyor?

Doğru söze ne denir? 😀

Bir cevap yazın

*