Artık günlükçüler olarak yazacak birşeyler bulamayınca aklımıza bir hınzırlık getirip hemen mim dalgası oluşturuyoruz :). Şimdiye kadar sayısını benim bile hatırlamadığım birçok mim dalgasına kaptırdım kendimi ve kaptırmaya da devam etmekteyim. Mim artık öyle bir hale geldi ki bu mim yazımdan sonra kuyrukta bekleyen iki yazım daha var. Onları da haftanın diğer günlerinde bilginize arz edeceğim. Şimdi diyeceksiniz ki yeni mim neye işaret ediyor? Efem yeni mim dalgamız mucid kişican Nahnu tarafından içinde bulunduğumuz yüzyılın yaşadığımız son haftasında ortaya çıkarıldı. Yani geçtiğimiz hafta çıkarıldı. Mimin amacı size pas atan blogu masaya yatırıp enine boyuna eleştirmeniz oluyor. Eleştiriyi bitirdikten sonra sizin blogunuzu masaya yatırıp eleştirecek bir bloga pas atıyorsunuz, orta açıyorsunuz, asist yapıyorsunuz vs. Bu pası ben Yakuter‘den aldım. Layıkı ile golümüzü atalım…

Efem hani derler ya “ben senin çocukluğunu bilirim” diye işte ben de Yakuter’in çocukluğunu bilirim. Gerçi o zamanlar ben de bebektim ama olsun yine de biliyorum. Yakuter evvel zaman içinde (geçen sene bu vakitler) Blix temasını kullanıyordu benim gibi (aslında ben onun gibi kullanıyordum çaktırmayın). Sonra düzenlemeler yaparak temayı oldukça alıcı bir hale getirdi ve Yakuter adı git gide duyuldu. Zaten sitesinden verdiği 7/24 destek de cabası. Sonra sitesinin altına bir forum kurdu WordPress ile ilgili ve daha sonra o forumu yetiştirip adam edip Wpdestek sitesini açtı. Neyse, bir gün Yakuter’in yeni temaya geçeceğini öğrendim ki benim yeni temaya geçme fikrim de orada atıldı zaten. Yakuter kendi temasını kodladı, belli bir test aşamasından geçirdi ki en zor kısmı buydu sanırım. Explorer’da hata, Firefox’da başka birşey derken nihayetinde, uzun uğraşlar sonunda yeni temasına geçti. iyi de yaptı. Şu an kullandığı tema ile içeriği uyuşan nadir bloglardan birisidir Yakuter.

içerik demişken ona da değinelim. içerik olarak ağırlık programlama ve web çözümlerine veriliyor. iyi de yapılıyor hani onun sayesinde hergün yeni birşey öğreniyoruz. Onun dışında kafasına eserse günlük birşeyler yazar ki bu pek enderdir. Ha arada kafayı çekip enteresan şeyler de yazmışlığı vardır, hatta bu yüzden kendisine “şarapçı Yakuter” denmektdir :D.

Toparlayacak olursak Yakuter Türkiye’de kaliteli bloglar kategorisinde üst sıralarda yer alıyor. içerik olsun, tema olsun, anlatım şekli olsun her şeyi ile dört dörtlük bir blogtur. Eğer notlu sistemde olsaydık sanırım 10 üzerinden 10 verebilirdim. Kendisine şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı bir yayın hayatı diliyorum.

Şimdi geldik işin en can alıcı noktasına yani pası atacağımız kişicanlara. Evet birinci pasımı Cem‘ atıyorum :). Diğerlerini de Hoplayan Manda ve Gürkan‘a atıyorum. Hadi bakalım kritize edin beni :D.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

10 comments

Hamdi’cim teşekkür ederim yorumların için. Fakat söylemek istediğim bir iki şey var 🙂

1. Şu şarapçı konusunu açmasak ? 😀
2. Ne istiyon açık açık söyle. Hani bu kadar iltifatın arkasından mutlaka bir şeyler gelir 😀
3. Yakuter’i tarihini güzel özetlemişsin. Ben de Hasan’a tarihte bir yolculuk yaptırmıştım. Gerçekten güzel oluyor 🙂
4. Sitemde biraz kendimden de yazılar yazıcam. Hep web hep web nereye kadar dimi 😉

Birşey değil Erha’cım 🙂 şimdi şıklara birer cevap yazayım
1- O artık senin diğer bir adın değişmez… Şarapçı Yakuter 🙂
2-iltifatlarım menfeatim için değildir fakat hatırlattığın iyi oldu kendin kaşındın :D. Süper bişi kodlatıcam 😀
3-Tarih demek gelecek demek (üff bea ne biçim laf ettim :D)
4-Tabi yazmak lazım. O çıktığın kızları filan anlatırsın artık :D:D:D

edicem kritize ama önce sitemin sunucusun kendine gelmesi lazım :S güzel yazı… ve Şarapçı Yakuter 😀

Bir cevap yazın

*