Son dönemlerin internetteki en güzel ve en eğleceli olaylarından birisi de resimlerin üzerine yazı yazmaktır. Resim derken sıradan bir resim değil. Bu tür servislerde bulunan bir resimde yazı alanı vardır. Siz yazı kutusuna görmek istediğiniz metni yazdıktan sonra resmin üzerindeki yazı alanına sizin yazdığınız metni ekliyor. Karmaşık mı oldu anlatımım bilmiyorum ama şöyle bir örnek versem daha iyi anlatabilirim sanırım :). Resme dikkat edin ve de altındaki yazı kutusuna. Bu tür sitelerin zaten çalışma mantığı aynıdır. Bir resim vardır ve altındaki metin kutusuna ziyaretçinin görmek istediği metin girilir. Peki sadece bu resimle mi sınırlı? Ya da birkaç resim ile mi sınırlı bu eğlenceli iş? Cevabı tabi ki hayır. Yazının devamında içinde yaklaşık 300 tane resme yazı yazabileceğiniz iki ayrı adres mevcut.

Kullanımı çok basit. Aynı  şu örnekdeki gibi resmin altındaki ilgili metin kutusuna resimde gösterek istediğiniz metni giriyorsunuz ve “enter” tuşuna basıyorsunuz. Sadece bu kadar. Sonra resmi ister kaydedip arkadaşlarınıza şaka yapın isterseniz kendinize saklayın. işin açığı 300 resmin tamamına bakmadım ancak ikisinde toplam 50 kadar resme baktım. Gerçekten çok eğlenceli. Özellikle can sıkıntısı çeken ve birşeylerle uğraşmak isteyenler adreslere uğramalı.

ilk adrese ışınlan (yazdırdığınız resim dosyası jpg ve türdeşleri formatında)

ikinci adrese ışınlan (yazdırdığınız resim dosyası flash formatında)

ilk adresdeki çıktılarınızı resme sağ tıkayıp “farklı kaydet” diyerek bilgisayarınıza rahatça indireblirsiniz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

ya hiç bir şey anlamadım daha anlatımlı bir şey yokmu ve resim üzerine yazı yazmaya nerden giriyoruz bulamadımda:(

Bir cevap yazın

*