Kelebek Resimleri

Geçenlerde annem kahvaltı hazırladığı için balkon yıkama görevi bana düşmüş, ben de elimden gelen özveriyle balkonu yıkamıştım. Yıkarken gözüme balkona dörtlüleri yakıp parketmiş bir kelebek ilişti. Makinemi alıp kendisine onu meşhur edeceğimi söyledim. Kendisini görmek için sizi şöyle alayım. Pek ilgisi yok ama Fadime Zurna adındaki diş doktorumuzun tabelasını da görmek lazım 🙂

Yaşıyorum…

Uzun bir arayışın ardından hayırlısıyla ney kursuna başladık Taha ile birlikte. Şimdilik daha doğrusu neylerimiz gelinceye kadar ses çıkartma olayını kaval üzerinde deniyoruz. İkisi arasında bir delik farkı var diyorlar. Biz de en üst deliği elektrik bandı ile kapatıp ney yaptık şimdilik. Ses çıkarma olayına gelince bu tür konularda pek yetenekli olduğum için tek hamlede sesi çıkarttım. Her ne kadar uzun süren üfleyiş işlevinin ardından “tüpüm bitse de” ayağa kalkınca yerdeki parke taşları dönse de bu iş olacak 🙂

Continue reading

Türk Filmi Notlarım

Hergün öğle yemeğinde mutfaktaki 37 ekran televizyonu açıp birşeyler seyretmek büyük haz veriyor bana. Onsuz yemek yemeyi düşünemem. Gerçi annemin izlediği gündüz kuşağı programları yüzünden bazen işkenceye dönüşüyor. Eğer annem olmazsa Türk filmlerinden birini açıyorum. Bugün Ferdi Abi’nin bir filmi vardı. Tam evlere şenlik valla. Öyle bir acı çekiyordu ki anlatılmaz, yaşanır yani. Bu film esnasında bu tür filmlerde klasik olan şeyler aklıma geldi.

Continue reading

Yeni Yıl Analizim

Kederlendim, efkarlandım, kahroldum. Neden? Yılbaşında biletime para çıkmadı. Sadece son rakamına 24 YTL nasıl denk geldiyse geldi. Bilet çeyrek olduğu için onun da 6’sına talim edecektim. Fakat gördüm ki yaktığım benzin bile etmiyor o paraya. Sonrasında günlerce cüzdanımın “zula” adını verdiğim en nadide köşesinde krallar gibi sakladığım bilet 9 parça şeklinde çöpe gitti. Ben şahsen paranın çıkmamasına değil de biletin bana yaptığı yamuğa çok pis sinirlendim. Biletçiye ise en kısa zamanda bir suikast düzenleyebilirim. Karşıma çıkmamasını taa buralardan duyururum.

Continue reading

Sınıfı da Geçmişiz Pehh

Havaların soğuyacağı yerde ısındığı şu günlerde aynı zamanda beni benden alan grip hastalığını da bir peşin dört taksit şeklinde babama satmış bulunmaktayım 😀 Bunun yanında iyileşir iyileşmez ilk yaptığım iş buzlu kola içmek oldu ve tabi ki iftardan sonra. Havaların yeniden sıcağa doğru büyümesinin sırrını çözemezken bir an önce yağmurların başlamasını diliyoruz.

Continue reading

Hayatın içinden

Hergün önceki güne göre daha sıcak geçen, o da yetmezmiş gibi gün içinde 13’den aşağıya düşmeyen sayılarıyla gelip giden hatta canı sıkılırsa hiç gelmeyen elektrik ile hayat bir hayli ilginç geçiyor. Oturduğunuz yerde donunuzun uygun yerlere yapıştığı bu sıcaklara elektrik kesintisi de eklenince çok vahim bir durum ortaya çıkabiliyor. Ayrıca niyeti bozuk elektrik kesintilerinde yanan cihazlar da cabası. Bunlar hiçbirşeymiş gibi akşam saatlerinde internetde de gözle görülür bir hız düşüklüğü oluyor. Aslında normalde de hiç hızlı olmayan internetimiz daha da duraksıyor. Yolunu şaşırmış karıncalar misali hey heyli bir psikolojiye sokuyorsunuz kendinizi. Ya teyzeler? Onlar daha bir acaip…

Continue reading

Böyle Reklam mı Olur Kardeşim?

Bizim ajanslar da acaip reklam yapmaya çok meraklılar. Dün Türkcell’in indirim ile ilgili reklamını gördüm Kurtlar Vadisi arasında. Bizim uyuzmatik kişican Mexico’ya gider ve pasaport işlemleri sırasında aranan bir kişi oldupu ortaya çıkar. Daha sonra askerler gelip tutuklarlar. Daha doğrusu ilk önce “son bir isteğin var mı” diye sorarlar. Uyuzmatik de “annemle görüşecem” der. Annesi ile konuşur ve kendisini yakaladıklarını, bırakmadıklarını söyler. Annesi komutan ile görüşmek üzere telefona ister, bayağı uzun bir zaman diliminde konuşur, herkesin uykusu gelip uyur. Sonra uyuzmatik kaçar ve kurtulur. “Iyk” yani, nereden nereye bağlamış reklamı. Hadi tamam komik gelebilir ama çok acaip olmuş yahu. Onu bizim Türk polisine yapsana sıkıysa. He zaten olay neden Mexico’da geçiyor ben onu anlayabilmiş değilim. Gerçekten enteresan, hem de çok enteresan.

Continue reading

Avea’dan Acil Çıkış Servisi

Güzel ülkemin insanları ilginç olunca GSM operatörleri de  bundan nasiplerini alıyor. Avea olarak bildiğimiz ve benim de kullandığım GSM operatörü bizleri ilginç bir servisi ile yüzleştirdi. ” aveadan yeni bir servis: acil çıkış! kurtulmak istediğiniz durumlarda arayın, sizi 1 dk içinde geri arayıp bahane bulmanıza yardım edelim.” şeklinde ilgi bulan servisi 9898’e gönderdiğiniz SMS sonrasında kullanabiliyorsunuz. işlem ücrete tabi olup 6 Kontör/3 SMS değerindedir. Avea, bu servisin uzun süredir kendilerinden istendiğini söylemiş. Acaba böyle bir servisi kim ister ki? Öyle ya da böyle hanehalkına yardımcı olmayı güden bir servis olduğu için Avea’yı kutlar “9696 sevgilimi oyala, 2323 Albeni Bahane servisi” gibi enteresan servislere de bir göz atmalarını arz ederim.

Continue reading

Kekin Ardından

Bazen düşünüyorum da ne kadar enteresan bir milletiz. Mesela kağıt mendillere selpak diye hitap eden başka bir toplum yoktur sanırım. Örneklerini çoğaltabiliriz mesela iPod, cif, nescafe… Ancak anlaşmada sorun yok yani satıcıdan “hüseen abi ordan bi tane selpak” ver (Alanyalı canlar bazı kelimelerde tescillidir, şekil1 deki gibi Hüseeen derler sırf onun için “Hüseyin” ismimi kullandırmıyorum) dediğinizde “o ne lan” demiyor, direkt uzatıyor sana mentollüsünden bir tane kağıt mendil. Bugün dikkatimi çekti markette de ondan yazdım. Bir de reklamlardaki şu kaba sesli amcalar var ya onlardan bahsedeceğim. Cici cici bir oyuncak reklamı var, oldukça da sevimli. Ancak arka fondan amcam bir bağırıyor ki bırakın çocuk o oyuncağa ilgi duymayı, alsanız korkar vala :D. Bugünlerde bi tane çukulata reklamı var böyle bi amca çıkıyor konuşuyor sonra komik bir tip arkadan “korkutmadan söyle” diyor :D. Bayılıyorum o reklama hem ürüne hem de tiplemelere :D. Neyse günlük yaşantımıza dönelim biz yine. Dün sonunda muradıma erdim, ablamın azıma layık, soslu, pek bi güzel kekini yedim :D. Ablamın eline sağlık pek güzeldi. inşallah devamını da görmek isterim; şöyle havuçlu kekler, terbiyeli çorbalar, kıymalı dolmalar filan :D. Ahh ahh yemek mevzusuna bir girince çıkamıyorum nedense. Küçükken ben böyle değildim aslında çok az yerdim. Hatta bazı resimlerimde kemiklerimi sayabilmeniz mümkün (gerçi şimdi de çok değişik değil ya neyse). Yakında ülke ben ve benim gibi birkaç kişican tarafından kıtlığa girecek Allah korusun. Gördüm mü dayanamıyorum anacım napim, yemek görünce radarlar devreye geçiyor, “auto  mode” bişey yapamıyorum :D. Düşündüğüm bir şey daha var; acaba benden bir tane daha olsa ne olurdu? Cevabını da düşündüm; ülkeler işbirliği yapıp “koruma, kollama” derneği açarlardı :D. Avea’nın da 9333 hattındaki bilgisayar çıldırmış. Akşam aradığımda günaydın, sabah aradığımda iyi geceler diyor. Ee bitti!!! :D.

Masaüstünde Savaş Çıkarsa

Bilgisayarın daha doğrusu internetin ve animasyonların vazgeçilmezi Fiash’ı bilmeyen yoktur sanırım. Varsa da kısa bir açıklayalım; internette gördüğünüz animasyonların hazırlandığı eğlence dolu programdır. Peki bu program içinde hazırlanan bir animasyondaki karakterin fare imleci ile savaşmaya başlamasıyla ortaya neler çıkacağını tahmin edebiliyor musunuz? Ben edebiliyorum, masaüstünde savaş çıkar :D. Savaşı da video yapıp Youtube’da dağıtırlar :D. Buyrun efem pazar eğlenceniz, şahsen ben zevkle izledim.

Continue reading