Mahallemizin ilginçliğini daha önceleri birçok kez dile getirmiştim. Özellikle sabah saatlerinde izlenecek manzaralar yaşanmaktadır. Zaten bir kısmı kaldırımda yürürken uyanıyor, gözünü açtığında “oh be bugün buraya kadar uyudum bak” diyebiliyor. Tabi dışarıdan bunları izleyen bir göz için de güzel bir malzeme çıkıyor. Bazen o göz de aynısını yapabiliyor tabi. Özellikle pazartesi günleri bankaya kadar uyuyup orda uyanıyor 😀

İlginç anlar sabah evden çıkar çıkmaz burnuma ilişti. Sabahın köründe apartman sakinlerinden biri ızgara yapıyordu. Evet, yanlış okumadınız. Japon bir komşumuz da yok hani Tokyo saatine senkronize etmiş olsun kendini… Aşağıya ininceye kadar derin derin çektim kokuyu içime. Hani yanılıp yamulmayalım sonrasında. Ama yemek konusunda uzman olduğum, kokuları süper bir şekilde bildiğim için yanılmadığımı üstüne basarak söylemek isterim. Bir ihtimaldir ki gece rüyasında görüp canı çekmiştir fakat bu ihtimali şu durum egale eder ki sabahım o saatinde hangi kasap açıktır?

Aşağıya indikten sonra da bitmiyor. Tam işyerinin önündeyim bir teyze kaldırımdan gidiyor öksüre hapışıra. Belli grip olmuş, tamamen saygı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundum içimden. Aradan üç saniye geçmedi ki teyze boğazını temizleyip bir çırpıda tükürüverdi kaldırımın kenarına. Sabah sabah midemi kaldırdı derken arkasından 20-21 yaşlarında benim boylarımda bir dişican burnunda maden tetkiti yapmakta. Dedim ki bu sabah bu kaldırıma bakılmaz.

Bir de yaşını başını almış amcalardan birisi vardı ki akıllara zarar, evlere şenlik türden. Türkü çığırarak yürürken önünden giden dişicana laf atmayı ihmal etmedi.

Bunları geçtim de aklıma Vadi’nin akşamki bölümğ geldi. Dizi tamamen Prison Break formatına girdi. Yakında Schofield filan da Polat’ın ekibine katılacağını düşünmüyor değilim 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

hehee her mahalle aynı dostum,tipik türk halkı işte… ama ben böylede seviyorum ..

Teyzemiz fosforlu – renkli mi , renkli mi yoksa normali tükürdü 🙂

Kurtlar vadisinde de , belki memati polat felan hep beraber Prison Break ‘ı izleyip ondan esinlenmişlerdir ? 🙂

Bir cevap yazın

*