TRT Fm’in program sunucularına çok tavımdır. Genelde konuşma tarzı aynı olan insanlar bir araya getirilmiştir. Hep böyle sakin, dünya umurlarında olmayan, bir acelesi yokmuş saati bitecekmiş telaşı olmayan bir tarzda konuşurlar. Bu konuşmalar gündüzleri insanları rahatlatıyor gerçekten. Ben şahsen uyusam o kadar dinlenmiyorum 🙂 Ama gece yan etkisi var uyutabilecek türden. Dişican versiyonlarının sesi o kadar tizdir ki konuştuğu anda bahar gelmiş çiçekler açmış kelebekler uçmuş sayılır.

Klasik bir konuşmayı aklımda kaldığınca söylersem:

Evet sevgili TRT FM dinleyenleri; gününüz aydın, yolunuz açık olsun. TRT İzmir Radyoları tarafından hazırlanan programımıza Trakya Bölgesinden Güldane Bostan’ın istek parçası olan Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim ile devam ediyoruz. Güldane Hanım parçayı Ağrı’da vatani görevini yapan yeğeni Hayrettin, Edirne Belediyesi çalışanları ve kendisinden çok sevdiği işi Yıldırım Bey için istemiş.

Bu metin genel şablondur. Üç aşağı beş yukarı birkaç edit yapılarak yenisi oluşturulur. Ama en başta da söylediğim gibi bunları biz okuyunca coşkulu olurken onlar okurken insanda bir rahatlama hissi uyandırır 🙂

Sabahları tok karna yarım saat, öğleden sonraları da araba ile giderken yolculuk esnasında dinlenmesi insana ömür katar, stresi alır, yorgunluğu azaltır 😀

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Bir cevap yazın

*