Görgüsüz diye tabir edilen insanlar vardır. Bunlar halka açık yerlerde her daim bulunurlar. Kapalı alanlarda da bulunmaları yüksek bir ihtimaldir. Kimisi parasıyla, kimisi tipiyle görgüsüzlük yapar. En büyük görgüsüzlükler okumuş cahiller tarafından yapılmaktadır. Bu tiplerin rastladığım özelliklerinden bazılarını paylaşayım.

U dönüşü yapılmaz levhasını da takmayıp ona taş çıkartacak bir hareketle orta refüjden yayalara ayrılmış kısımdan arabasıyla U dönüşü yapmak. Buna her akşam iş yerinin önünden gecen araba lastiği kafalı adam sayesinde şahit oluyorum. Herhalde amcanın arabası dört çeker olduğundan bunu biz mahalle sakinlerine gösterme ihtiyacı duyuyor.

Onu geçtim bir de kaldırıma yayanın geçmesine imkan bırakmayacak şekilde park yapanlar var. Valla açık söyleyeyim, ben böyle bir manzara ile karşılaşınca marka gözetmeksizin uyarı mesajı niyetine evin güvenlik kilidi anahtarıyla hafif bir çizik dokunduruyorum. Hani o anahtarın ucundan çok X5ler, Q7ler, 5.30lar vs. geçti de bana mısın demedi.

X5 dedim de aklıma geldi. Geçen kırmızı ışıkta beklerken denk gelen ve arkasında “canısı” yazan X5 de bu olaya dahil edilebilir türden. Hani param var ama daha Şahin piyasasından elimi çekemedim demektir bu.

Markete, manava veresiye yazdırıp borcunu takan, Adidas’ın kalite ayakkabasını giyip sağda solda hava atarak en lüks kafelerde conconluk takliti yapalan tipler de görgüsüzlük konusunda önde gidenlerdir.

O değil Ercan Irmak’ın Peşrevi’si çok hoşmuş.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

9 comments

Arabayı park ederken çok dikkat ederim. Daha çok yayaların çizip vurmasından korktuğum için değil, diğer arabaların gelip geçeceği yada zorlanacağı alanlara park etmekten kaçınırım. Şayet kendime küfür ettirmeyi pek sevmem. (:

Arabalarını o şekilde park edenlere ben de uyuz oluyorum ama benim henüz bir vukuatım yok :). Yine de bir seferinde içimden anahtarla “Kaldırıma park etmesene lan hayvan!” yazmayı düşünmüştüm :).

hehe Abi Süpersin Ellerine Sağlık ÖZelliklede Burası Çok Hoşuma Gitti:
Hani param var ama daha Şahin piyasasından elimi çekemedim demektir bu.

Bende ışıksız duraklarda burnunu cadde ortasına kadar sokup ondan sonra yaya yolunu tıkayan ve 500 metre uzaktaki arabanın gelip geçmesini bekleyen görgüsüzleri bir kınayıvereyim gelmişken dedim miştimdi. 😀

“Markete, manava veresiye yazdırıp borcunu takan, Adidas’ın kalite ayakkabasını giyip sağda solda hava atarak en lüks kafelerde conconluk takliti yapalan tipler de görgüsüzlük konusunda önde gidenlerdir.” –> tikilerin geliri az cinsinden olanları oluyo bu tanım 😀

Bir cevap yazın

*