2 yıl kadar önce 6630’u aldığımda tüm ihtiyaçlarımı karşılıyordu. Müzik, fotoğraf vs. gibi multimedya ihtiyaçlarının tümü… Ancak şu son zamanlarda telefonla senkronize çalışan web servisleri, güzelim yazılımlar onun pabucunu bırakın damı damın üstündeki güneş enerjisindeki şamandranın üstüne çıkarmış durumda. Her elimi attığım uygulamadan S60, her kaldırdığım senkronizasyon servisinden S60 çıkıyor. Haliyle paraların suyunu çektiği şu dönemde beni farklı şeylere yönlendiriyor.

Kimileri IPhone kullandığı için böyle sorunu yok. Ya da kimilerinin S60’lı telefonu olduğu için böyle şeylerle kendini kasmaya ihtiyacı yok. Benim gibi düşünen arkadaşlar da tabi karşısına çıkan S60 uygulamalarından Emrah tiplemesi ile boynu bükük ayrılıyorlar.

İlerleyen günlerde alacağım ilk teknolojik cihazat S60’lı bir telefon olabilir. Tabi gelen hediyeleri kabul etmemek de büyük ayıptır. Gönlünden kopan varsa seve seve kabul ederim 😀 Hani o değil doğumgünümün 7 haziran olması, bu tarihin de çok uzaklarda olması da hiç iç açıcı bir durum değildir.

Şaka bir yana birikimimi bu yönde yapıyorum şu gün itibariyle. Haftalık nargile maliyeti kısılacaktır büyük ihtimalle. Bunun yanında ek iş olarak ayakkabı boyama, kırık camlar takılır tarzı işler de yapabilirim 😀 O değil de Türk Ticaret.net bir reklam dalgası yapmış. Bir hanım abla aradı, onu kırmamak için inceledim ama olmamış. Tuzu eksik, servis de güzel değil 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Neymiş bu Emrah’a döndüren uygulamalar nasıl birşeymiş merak ettim.
Nokia ve Samsung’un Symbian platformunda güzel telefonları var, Symbian olmayanlarını ise sevmiyorum Symbian olmayacaksa Sony ericsson en iyisi.
Ben Windows Mobile kullanıyorum ama Microsoft’un kendini bilmişliği yüzünden Java uygulamalarında problem çıkıyor doğru düzgün bir sanal makine yok. Gerçi yeni modellerde artık çoklu görevliler vs. var ama benim zamanımda yoktu.

S.a S60 istiyorsan N70 Var Biraz Eski Kaçabilir Ama Birçok Program ve Oyunu Rahat Bir Şekilde Çalıştırıyor. NGAGE Oyunları Dahil 😀

Bugüne kadar 20 telefon değiştirmiş birisi olarak Nokia’dan şaşmanızı tavsiye etmem. 🙂

Önerim N Serisin’den N93-N95 Tarzı telefonlardır ancak N93’ün boyutu büyük bu nedenle size N95’i tavsiye ederim.

Wi-Fi,5 Megapixel Kamera gibi üstün özelliklere sahip. 🙂

Eğer Nokia istemiyorsanız;
BlackBerry
iPhone
Asus’un PDA’ları ve Toshiba’nın PDA’larını önerebilirim.

ilk telefonum Nokia – NGAGE. Oyun manyaklığı vardır o zamanlar. Telefon sevdam halen sürer 🙂 Şuan 5700 Xpress Music kullanıyorum. Sevdam ses ve müziğe döndü. Platformu s60 ama s90’nıda destekliyor. Program, oyun vs. gibi bir çok yazılımı destekliyor. Hem karizma tavsiye ederim. İlk çıktığında almıştım 700 liraya şuan epey düştü. 5800 Xpress Music çıktı satıp bir yüksek modelini alma niyetim var. Fark olaraksa Wifi, dokunmatik ekran (touch pad), 3.2 megapixsel camera var. İkisinden birini öneririm 😉

Bir cevap yazın

*