Haftaiçi her gün iş güç yüzünden koşuşturmacalar başlar, yoğun ve hareketli saatler geçiririz. Ancak haftasonları bu yorgunluğu bir nebze üzerimizden atmak için birebirdir. Özellikle pazar günleri geç vakte kadar uyur ve genelde öğle vakitlerinde hoş bir kahvaltı yaparsınız. Azıcık internet meraklısıysanız da kahvaltıdan sonra ilk iş mutlaka sörf yapmaktır. Sörf yaptınız, oyun oynadınız yani bir şekilde vakit geçirdiniz. Peki böyle nereye kadar? Mutlaka dışarıya çıkarsınız, arkadaşlarınızla buluşursunuz… Tabi ki sinemaya da gidersiniz. Tamam sinemaya da gideceksiniz tamam da hangi filme? Hangi seansa? Bu tür bilgileri ya gazete sayfalarını didik didik arayarak ya da sinemalara telefondan ulaşarak alabilirdik şimdiye kadar. Ancak artık hayatımızın her alanına giren internet bu mevzuda da yapıyor güzelliğini. Bu makalemde, kısa bir süre önce tanıştığım ve taktir ettiğim Serkan ve Mehmet Abi’nin ortak çalışması ile internete kazandırdıkları Cinealanya’yı tanıtacağım sizlere.

Cinealanya, sinema ve sinema kültürü hakkında bir portal. Yeni çıkan filmler, fragmanları, konusu, oyuncuları hakkında genel bir bilgi her sitede olduğu gibi burada da yer alıyor. Fakat Antalya Merkez, Manavgat ve Alanya içerisinde bulunan sinemalardan hangilerinde oynadığı, hangi seansları bulunduğu da bize bilgi olarak sunuluyor.

Siteye ilk girdiğinizde şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Sol taraftaki ulaşılabilirlik açısından çok güzel düşünülmüş film menüsünden ismine tıkladığınız film hakkındaki bilgi hemen yan tarafta açılıyor. Site içi arama motoru sayesinde istediğiniz bir filmi de aratabiliyorsunuz. Filmlere yorum yazabiliyor ve yazılan yorumları okuyabiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz bir filme puan da verebiliyorsunuz. Sitenin ayrıca üst kısmında bulunan menüden gelecek programa ulaşabiliyorsunuz. Ek olarak “Sinema” bölümünden de Antalya, Alanya ve Manavgat sinemalarının adres/telefon bilgilerine rahatça ulaşabiliyorsunuz. Yani site kullanılabilirlik olarak olsun, tasarım olarak olsun çok ince bir düşünce eserine benziyor.

Sitede ayrıca üyelik sistemi de mevcut. Şimdilik yorum okuyabilmek ya da yorum yazabilmek için üye olmanız zorunlu değil. Ancak üye olduğunuz taktirde mükemmel sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Mesela şu günlerde üyeler arasında yaptığı çekiliş sonucunda  Alanya TÜZE, Antalya DEEPO ve Antalya PRESTiJ sinemalarından birine ücretsiz bilet kazanabilirsiniz. ilerleyen günlerde daha farklı promosyonlar da olacaktır mutlaka üyeler için. Hmm bir de sitenin Wallpaper bölümü var ki görülmeye değer. Filmlerle ilgili duvarkağıtlarını bulacaksınız bu bölümde de.

Böyle güzel bir siteyi, ihtiyacımız olan bir siteyi bizlere kazandırdıkları için Serkan ve Mehmet Abi’ye teşekkür ediyorum. Çünkü yakında çevrelerinde olduğum için ne kadar emek verdiklerini, gece yarılarına kadar çalıştıklarını, sinema kültürümüzü geliştirmemiz ya da filmlerden haberdar olmamız için yaptıkları fedakarlıkları çok iyi biliyorum.Artık film seansı öğrenmek ya da filmin gelip gelmediğine bakmak için direkt sinemaya gitmenize, telefon açmanıza gerek kalmıyor. Cinealanya adresine girdiğiniz anda tüm istediğiniz bilgiler ekranınızda olacak.

Cinealanya’ ya ışınla beni

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Güzel tasarım, Alanyalılar için güzel bir hizmet, kutlarım

– Cinealanya “Ben bile bizi bu kadar güzel tarif edemezdim sevgili h-yaman. Kalemine ( ya da klavyene mi demeliydim ?) sağlık…”

– h-yaman “Rica ederim sevgili ağabeyim ne demek. Hoş bir çalışmayı paylaştım okurlarımla sadece…”
– Cinealanya “Eksik olma… Snıf… snıf…”
– h-yaman “Hayırdır abi, iyi misin ?”
– Cinealanya “Yok bir şey yahu… Gözüme toz kaçtı da…” :'(

h-yaman okuyucularına bedava bilet ve afiş !

Evet yanlış duymadınız. Bu da nereden çıktı kuzum diyen gözlerinizi görür gibiyim. Lütfen birazcık sabır edip satırların sonunu getiriniz efem…

Saat an itibarı ile 03:08, sabahın körüne az kaldı. Sevgili h-yaman’ın yazısını okudum, tadına varamadan bitti. Bir daha okudum ve bir daha okudum. Yukarıdaki diyalog’ta espritüel olarak vurgulamaya çalıştığım durum vuk-u buldu. (gerçekleşti…) Gözlerim doldu gerçekten.
(tüm samimiyetimle inanın – biraz da duygusal bir yapıya sahip olduğum için olsa gerek…)

işte tam bu sırada bir şimsek çaktı ! (hayırr havada değil aklımda.)

Ortak’ımla yaptığım istişare (görüşme) sonucu, bir karar aldık. ( Hatta o da bunu fırsat bilip hemen kaçtı, yatmaya gitti…)

Şimdi bu kararımızı gururla açıklıyorum:

Önümüzdeki hafta (5-6-7) Şubat tarihleri arasında geçerli olacak olan; Alanya Tüze, Antalya Deepo ve Antalya Prestij sinemalarında uygulayacak olduğumuz Bedava Sinema Bileti ve Bedava Film Afişi çekilişimizi sadece ve sadece sevgili h-yaman sitesi üzerinden gelerek sitemize üye olanlar arasında gerçekleştireceğiz.

Bunu sadece siz sevgili h-yaman okurları arasında gerçekleştirebilmemiz için; üyelik kısmında Adres bölümüne adresinizi yazdıktan sonra [h-yaman] diye eklemeniz bu çekilişe hak kazanmanız için yeterli olacaktır…
Önemli Not: Çekiliş Alanya ve Antalya için geçerli olacağından, ikamet bölümünü işaretlerken dikkali olunuz.

Bu duygu seli, beyin fırtınası, teveccüh (hayranlık, sempati) kasırgasından sonra izninizi istiyorum efendim. Malum, şu an yolumu gözleyen, bir yatak var… [hani sizi şu an, sıcacık sarıp sarmalayan, hulyalara (rüya) dalmanıza vesile (aracı) olan yatağınız…] Bir an önce ona kavuşmaktır dileğim an itibarı ile…

Artık bedava bilet bu siteden

Yıkılıyor yaman sitesi yıkılıyor

Çoşkudan

ver coşkuyu ver coşkuyu

yaman yaz bir yere 2016 yılında süper olacak bu site

Bir cevap yazın

*