Benim için güzel, sizin için hoş haberlerle yeniden birlikteyiz efem. ilk olarak Cinealanya‘dan Serkan Abinin bedava bilet ve afiş kampanyasını duyurayım. Bildiğiniz gibi pazar günü Cinealanya‘yı tanıtan bir yazı yazmıştım ve bunun akabinde Serkan Abi de duygulanıp buradan gidip üye olanlara bedava afiş ve sinema bileti sözü vermişti. Sistem şu şekil işleyecek, benim sitemi referans vererek oraya üye olduğunuzda çekilişe hak kazanacaksınız. Bunu da sağlamak için üye olurken adres kısmına “h-yaman” olarak not düşmeniz yeterli olacak.

Gelelim bana. Efem dün sabah bir güzel haber aldım Yiğit’den. Bendeniz interneti lüzumsuz kullananlar derneği başkanı olarak site site gezerken Yiğit; Pagerank değerimin 5 olduğunu söyledi. Tabi inanmadım ve sonra gördüm ki gerçekten 5 olmuş. Bunun arkasına söylenecek tek söz var o da “o la la” :). Şu günlerde tahmin edemeyeceğiniz kadar yoğunum. Bu yaşta böyle çalışıyorsak bakalım ilerleyen yaşlarda ne yapacağız onu merak ediyorum? Yaşıtlarım ya da birkaç yaş büyük olanlar tatile çıktılar ve bazıları da içinde bulunduğumuz gün itibariyle tatile çıkmaktalar. Benim de ihtiyacım var bir tatile; şöyle Dubai’de olsam, balkonuna helikopter inen otelde kalsam ne güzel olurdu. Neyse Google’ı satın alınca bakacağım bi çaresine. Bir de Shell’den 100 YTL akaryakıt alana Ferrari 360 Spider araba maketi veriyorlar. Kırmızı renkte olması da ilgi çekiyor. Laf aramızda kocaman adam olmama rağmen oyuncak arabalara hastayımdır :D. Özellikle şu uzaktan kumandalılar var ya; beni benden alıyor başka diyarlara götürüyor :D. iki gündür hava da çok soğuk, bilgisayarın başında battaniyeye sarılarak oturuyorum ve tabi ki Gürkan‘a MSN’den canlı canlı gaymaklı bisküvi, yanında da Café Crown şov yapıyorum.

Son olarak eklemek istediğim birşey daha var. Devlet dairelerindeki insanlar artık laçkalaşmaktan daha öteye gitmiş durumdalar. Bir kursa müracat etmek için Perşembe günü meslek lisesine gittim. Formumu aldım ve babacan “formda istenilen belgeleri getir” dedi. Peki dedik koyulduk belgeleri bir bir toplamaya. Hem maddi kayıp hem de zamandan. Dün teslim etmeye gittiğimde kabul etmediler. Neymiş “formda yazmayan bir belge var, onu da getirmeniz lazım, yarın son gün” müşmüş. Adamın kim olmadığını bilmeden azıcık fırçalamıştım sonra baktım ki okul müdürüymüş :). Sonuç olarak kusura bakmasınlar ama böyle yerlerdeki insanlar eline bir bardak çay alıp, bir taraftan da sigara yakarak çalıştıklarını sanıyorlar. Bu çalışma değil ki baştan savmak için yapılan faaliyetler bütünü. Şimdi o kadar emeğim boşa gitti ve kursa müracat edemiyorum. Neyse dedik gelir bir gün hesap alma vakti diye sinemize çekip yola koyulduk. Baştan söyese biz de tedbirimizi ona göre alacaktık ama ne gezer. Allah’tan blogumuz var; içimi döküyor, şikayet ediyor ve rahatlıyorum; pehhh :D.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

yavaş ye oğlum 🙂 hani normal bir insan gibi yesen afiyet oslun diyecem ama 2’şer 3’er atıyosun ağzına 😀 bu arada devlet daireleri hakikaten berbat bazı memurlar çok iyi oluyor seviyeli bir “ediniz,yapınız” geçiyor aramızda bazıları ise elinde sigara, önünde çayı “şunu ver, bu eskik” sen kimsin ki? devletin bir memuru benden ne üstünlüğün var? oraya oturunca adam mı oldun?

Baban sana öğretmedimi 🙂

Devlet dairelerine uğrama diye 🙂

El mahkum dediğini duyar gibiyim 🙂

Bir cevap yazın

*