Kelebek Resimleri

Geçenlerde annem kahvaltı hazırladığı için balkon yıkama görevi bana düşmüş, ben de elimden gelen özveriyle balkonu yıkamıştım. Yıkarken gözüme balkona dörtlüleri yakıp parketmiş bir kelebek ilişti. Makinemi alıp kendisine onu meşhur edeceğimi söyledim. Kendisini görmek için sizi şöyle alayım. Pek ilgisi yok ama Fadime Zurna adındaki diş doktorumuzun tabelasını da görmek lazım 🙂

Google Notebook’dan Zoho Notebook’a Geçiş

Geçtiğimiz günlerde Google, Notebook servisi için artık geliştirme yapmayacağı yönünde haberler çıktı ve sonrasında doğru olduğu da anlaşıldı. Zaten daha öncesinde de bu servise gereken önemi verdiği söylenemez Google için. Neredeyse açıldığından beri aynı düzende, aynı özelliklerde yayın hayatına devam etti. Öyle ki ilk gözden çıkardığı servis Notebook oldu. Ben aktif olarak Google Notebook kullanıyordum fakat bu haberlerden sonra yeni arayışlar içine girdim. Hem internette en çok lanse eden hem de ismi daha güvenli gelen, özellikleri ve kolaylıkları ile ön plana çıkan Zoho Notebook oldu.

Continue reading

Yücel Arzen&Devrim Gürenç

Yücel Arzen ismini ilk defa ablamın sayesinde duymuştuım. STV’de yayınlanan Boşanmak İstemiyorum dizisinin müziği de olan “Yarim Yarim” parçasını seslendiren kişiydi Yücel Arzen. Ancak parçaya çok hoş bir bayan sesi de eşlik ediyordu ki bu da Devrim Gürenç’di. Yarim Yarim git gide yayılmaya başlarken özellikle Slow Türk gibi radyolarda “Ağlama Kalbim” adında çok hoş bir şarkı dolaşmaya başladı. Sonra öğrendim ki Yücel Arzen ve Devrim Gürenç “Bir Aşk On Şarkı” isminde 10 parçalık mükemmel bir albüm çıkartmışlar. Albümü dün akşam keşfettim ve bugün ciddi manada müzik keyfi yaşadım. Şarkılar dört dörtlük, sözler harika, sesler de mükemmel. Albüm içeriğine isterseniz yazının devamından devam edelim.

Continue reading

Kriz Günleri

Kriz bazı çevreler tarafından teğet geçti yorumuna nail olsa bile kimi çevreler tarafından çapraz girdiği gerçeği söyleniyor. Yarın Obama gelecekmiş, IMF ek kredi sağlayacakmış, yeni kanun çıkacakmış, kredi kartı sicilleri temizlenecekmiş… “Amaaan pırt” dedirtecek türden çözümler. Neyse, biz krizi yönetecek değiliz. Onun yerine krizden manzaralarla sizleri karşı karşıya bırakıyorum.

Continue reading

Hazır Web Araçları

Uzun zamandır yazmayı planladığım bu yazımda bir köşeye ayırdığım web araçlarını hep birlikte inceleyeceğiz. Aslında bu yazıyı bir bakıma kendim için de yazdım. Çünkü hangi araç nerdeydi karmaşası yaşıyorum çoğu zaman. Bunun önüne geçmek için de açıklamaları ile birlikte bir köşeye not etmem gerekiyordu. En güzel not edilecek yerinde burası olduğunu düşündüm. Hem sizlerle paylaşmak adına hem de aradığımı kolayca bulmak adına. Yani en az sizin kadar ben de faydalanacağım bu yazıdan.

Continue reading

Eve Sinek Girince

Annelerin sabahları “evi havalandırma” adı altındaki faliyetleri sonucu girer hepsi. Kışın kara kara, kocaman olanları yazın ise sivri olanları makuldür. Asıl iş türleri değil girdikten sonra sinir etmesi ve ev ahalisini soktuğu durumdur önemli olan. Bu durumlar birden fazladır.

Continue reading