Yücel Arzen ismini ilk defa ablamın sayesinde duymuştuım. STV’de yayınlanan Boşanmak İstemiyorum dizisinin müziği de olan “Yarim Yarim” parçasını seslendiren kişiydi Yücel Arzen. Ancak parçaya çok hoş bir bayan sesi de eşlik ediyordu ki bu da Devrim Gürenç’di. Yarim Yarim git gide yayılmaya başlarken özellikle Slow Türk gibi radyolarda “Ağlama Kalbim” adında çok hoş bir şarkı dolaşmaya başladı. Sonra öğrendim ki Yücel Arzen ve Devrim Gürenç “Bir Aşk On Şarkı” isminde 10 parçalık mükemmel bir albüm çıkartmışlar. Albümü dün akşam keşfettim ve bugün ciddi manada müzik keyfi yaşadım. Şarkılar dört dörtlük, sözler harika, sesler de mükemmel. Albüm içeriğine isterseniz yazının devamından devam edelim.

Yücel Arzen Devrim Gürenç Bir Aşk On Şarkı:

  1. İki Alyans
  2. Yarim Yarim
  3. Dilim Varmıyor
  4. Ağlama Kalbim
  5. Tanıma Beni
  6. Yalancı Bahar
  7. Eyvallah
  8. Ah
  9. İstersen Dost Kalalım
  10. Yıllar

Yarim Yarim zaten en bilinen parça ve ondan sonra Ağlama Kalbim de radyolarda reytinge ulaştığı için bilinme sırasında ikinci olarak yer alabilir.

Bu iki parça dışında İki Alyans, Yalancı Bahar, Eyvallah, Yıllar mutlaka dinlenmesi gereken parçalar. Zaten Yıllar’ı Nilgül’den biliyoruz. Yücel Arzen ve Devrim Gürenç ayrı bir hava getirmişler, çok hoş olmuş.

Parçaların tamamı mevsime uygun, arabayla ikinci vitesle giderken dinlenebilecek, sevgiliyle yaşanacak güzel anlarda fon olarak kullanılabilecek ve duyguları harekete geçirebilecek türden.

Albümü eğer yasal olarak dinlemek isterseniz Musicopat‘a bir uğrayın. İndirmeden, çevrimiçi dinleyebiliyoruz. Sadece ufak ve ücretsiz bir üyelik işleminden sonra…

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

son zamanlarda bayağ revaçta olan bir albüm hakketende…herkes bu albümü dinler olmuş :)) birkaç parçayı indirip dinlemiştim..bir de Musicopat a bağlanalım bakalım 🙂

bende geçenlerde indirip dinledim… bağımlılık yaptı diyebilirim 🙂

teşekkürler paylaşım için.

yarim yarim şarkısı bana yetiyordu 🙂 bağımlılık yapabilir ama ona gore 🙂

Mükemmel ses ve yorum eserlerde öle tabiki usanmadan dinleyebileceğimiz bi albüm olmuş.Emeğe saygı arkadaşlar korsana hayır.

Bir cevap yazın

*