WordPress ismini duyan herkes, kullanan bütün camia mutlaka “eklenti” kelimesini de bolca duymuş, görmüş hatta nedir diye bakmıştır. Anketlerimiz için, sayaçlar için, fotoğraf galerileri için, yorumların janjanlı çıkması için ve buna benzer daha yüzlerce sebep için WordPress eklentilerini kullanıyoruz. Onlar da WordPress gibi bir parçamız olmuştur. Fakat bazen birden fazla eklenti kurmamız gerekiyor ve oturup siteden siteye geçip eklentileri indiriyoruz. Bundan bıkmış olan birileri eklentilerin tek sayfadan indirilmesini sağlayacak bir servis kurmuş. Hem de öyle böyle değil; siz eklentileri seçiyorsunuz sonra o size hepsini “zip” yapıp “buyur abi paket hazır” diyor. Sonra size onu afiyetle kurmak kalıyor.

Wpzipper adındaki bu siteye girdiğinizde sol tarafta eklenti isimleri bulunuyor. Yani bu dediğimiz indirme için 1. bölüm. Buradan istediğiniz eklentileri seçiyorsunuz. Seçim işlemini tamamladıktan sonra 2. bölümden ister eklentinin kurulu olduğu paketi alabiliyorsunuz isterseniz “pluings-only” diyerek sadece eklentilei almak istediğnizi belirtiyorsunuz.  Son olarak 3. kısımdan “Generate Zip” butonuna basıp paketi alıyorsunuz.

Hem eve kadar teslim ediliyor, hem paket olarak geliyor, hem ücretsiz, hem de çok kolaylık sağlıyor. Tek tek eklentilerin sitelerine zıplamaktan kurtarıyor. Kuranların alnına WordPress etiketi yapıştırıp tam oradan öpmek lazım 🙂

Servise Işınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Güzel bir site yapmışlar. Eklentiler az olmuş ama. Paylaşım için sağol.

Bir cevap yazın

*