Dün telefonum çaldı.Gizli bir numara hemen açtım baktım.Narin ve güzel bir bayan sesi vardı.Telefonu açar açmaz “Hamdi Beyle mi görüşüyorum acaba” dedi sayın bayan.Ben de kasıla kasıla evet dedim.Böyle bey filan deyince bir havaya sokuyor insanı :P.Sonra bayan başladı anlatmaya.Efendim ben bankadan arıyorum, size kredi kartı vermek istiyoruz.Ben önce birisi işletiyor dedim ama bankadan aradıkları kesindi.Çünkü neredeyse hangi takımı tuttuğuma kadar herşeyi biliyorlardı (hani olur ta anne kızlık soyadı ıvır zıvır).Kadın biraz daha anlattı daha sonra ben de verdim cevabı.”Neye güvenerek bana kedi kartı veriyorsunuz”.Kadının cevabı çok saçmaydı “biz herekese veriyoruz, vatandaşın cebine kart girsin rahat rahat alış-veriş yapsın die veriyoruz”.Ben hemen teklifi geri çevirdim ve kapattım.

Amaç yapacaksın alışverişi, ödemeyeceksin sonra da ömür boyu bankaya çlışacaksın vay be ne plan ama.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

İyiki de almamışsın zaten.Bunların hepsi tezgahçı

aynen öle kanka iyi yapmışsın, tuzağa düşme sakın…he buarada ben hiç para taşımıyorum direk kart kart kart…ödemeni düzgün yaptığım için bankalar benden nefret edip çünkü bankalar ödeyemeyenleri seviyo 😀

Evet ya gerçekten de öyle.Banka ödemeyenleri seviyor.Ne kadar aptalca bir düşünce ama adamlar para kazanmanın her yolunu deniyorlar.

Arkadaşlar %100 katılıyorum size.Babamı da pek sevmezler.Çünkü adam gününde yatırıyor.Ama amcamı çok severler, hep geçiriyor 😀

Bİ KART MAĞDURU DAHA KARŞINIZDA ARKADAŞLAR.AMAN HA SAKIN BU BANKALARA ELİNİZİ VERMEYİN SONRA BACAĞANIZI BİLE ALAMIYORSUNUZ.ÇÜNKÜ BENDE HEP ÖDEMEYİ GEÇ YAPARIM.

Bir cevap yazın

*