Son zamanlarda bilgisayar ve internet dünyasında birçok yenilik oldu. Şimdi bunlara hep birlikte bir göz atalım. ilk haberimiz Google’ın online tablo ve kelime işleme programı Docs&Spreadsheets artık Türkçe. internetin ve Google’ın bu nimetinden daha önce yabancı dillerde hizmet alıyorduk. Şimdi bu hizmetin Türkiye’de daha yaygın hale gelmesini bekleyebiliriz. Hem ücretsiz, hem Türkçe, hem online…

ikinci haberimiz birazcık üzücü maalsef. Şuradaki habere göre Firefox kullanım oranında düşme olmuş :(. Ayrıca Apple’ın web tarayıcısı Safari de rekabetteki yerini almış durumda. Son durumda Interner Explorer %79.75 olmuş.

Şurada MediaMax adında bir dosya saklama ve paylaşma sitesi mevcut. Özellikleri ise oldukça iyi. Belge, film, müzik ve resim saklayabiliyorsunuz. Ücretsiz üye olduğunuz taktirde 25GB alana sahip oluyorsunuz. internette dosya saklamak isteyen gezginlere duyrulur.

Biricik ağabeyimiz Fatih Hayrioğlu bir süredir yaşadığı host sorunlarından sıyrılmış. Yeni bir sunucuya taşınan sitesi WP 2.1’e yükselirken çoğu problemleri de aşmış görünüyor.

Nahnu, Eloy gibi isimlerin önderliğini yaptığı Bloglama.org yayın hayatına pazartesi günü başladı.

WordPress’in yeni sürümü 2.1.1 piyasaya çıktı. Detaylı bilgiyi şuradan alabilirsiniz.

Artık internet eşsiz bir kaynak haline geldi bundan şüphemiz yok. Tüketiciye dair birçok site, forum vb. platformlar kurulmuştu. Artık bir de blog var. Şuradan ışınlandığımız site daha bilinçli tüketiciler olmamız için güzel makaleler yayınlamakta.

Bizlerin bir numaralı grafik işleme programı olan Photoshop’a dair teknikler, online makaleler ve benzer içeikler sunan bir blog açılmış, hem de Türkçe :). Şuradan ışınlanabilirsiniz.

Son olarak sitelerimizde kullandığımız Gravatar’ın yeni versiyonu çıkmış. Detayı şuradan bakabilirsiniz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*