Pazar gününden bu yana yazamıyorum çünkü işimle ilgili bir seminerden dolayı şehir dışındaydım. Aslında il sınırları içinde hatta il merkezinde ancak seminer dedin mi akan sular duruyor. Giderken kendimi bile zor toparlayabildiğim için herhangibir not bırakamadım buralara. Hani en azından gittiğim otelde yazarım diye düşündüm. Maalesef o da olmadı.

Gittiğim otelin adı bende kalsın ama mimarisi Fransız bir vatandaş tarafından hazırlanmış. Çok aşırı sade bir tasarımı olan otelin tavanı beton. Hani diyeceksiniz plastik olacak hali yoktu ama bu dediğim hakikaten beton, sıva halinde bırakılmış. Üstünde ne bir dekarasyon ne bir boya… Hiçbir madde değimemiş. Sabah uyanınca ister istemez insanın canı skılıyor, inşaat havası veriyor. Tamam otel denizi süper görüyor, LCD televizyonu var ama sehpası elma sandığından, tuvalet ile banyoyu aynı kapı kapatıyor 😀 O nasıl oluyor demeyin yapmış adamlar.

Hadi bunları geçtim. Beni ilgilendiren yemek kısmına geldim. Güya yemekler açık büfeyfi fakat büfe yoktu 🙂 Aç kalmasam da vejeteryan tarzında takıldım. Daha tartıya çıkmadım ama birkaç kilo kesin verdim.

Ziyaretçilere ücretsiz hizmet veren bilgisayarları var. İlk gördüğümde çok sevindim, tamam dedim olay budur her akşam internet alemine akacağım ama ne gezer. 9 makinenin hiçbirinde internet bağlantısı yoktu 😀 Dedim herhalde çoluk çocuk oynasın diye koydular.

Otelin en çok hoşuma giden iki yanından birisi duvarlarında panolar var. Ziyaretçiler bu panolara istedikleri şeyleri karalyıp yazıyorlar. Sonra o panolar doldukça çıkartılıp lobinin sütunlarına kaplama olarak takılıyor. Bir diğeri de duş sistemi ki duştayken itfaiye hortumundan duş alırmış gibi bir hissiyat uyandırıyor insanda.

Tüm bunları anlattığım otel beş yıldızlı ama benim gözümde yıldızların hepsi kaymış. Gece parkında yürürken falezlere uçma riski de oldukça yüksek 😀

Tüm bunlar yüzünden bloga birşeyler giremedim. Ama yarından itibaren güzel makalelere başlıyoruz yeniden. Görüşmek üzere.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

vay be gerçekten enteresan bir otelmiş. Ben üniversitein ilk yılında ilk ay bir seminere katılmıştım (bölüm ile ilgili) otel 5 yıldızlıydı ve tek kelimeyle muhteşemdi 🙂 …
Kötü bir deneyim olmuş …

Bir cevap yazın

*