Bugüne kadar Facebook’un faydalı yönlerinden, getirilerinden, neyin ne olduğundan bahsedildi her yerde. Fakat Facebook sadece faydalı olmuyor. En azından benim için öyle. Faydasından çok zararı dokundu diyebilirim. Vakit kaybı, yanlış anlaşılan konular ve dahası.

En son zararını önceki akşam yaşadım mesela. İş yerinde açık unuttuğum Facebook penceresini açan pek sevgili babacığım sağını solunu bir güzel kurcalayıp ifşa ettiğim resimleri yazıcıdan çıkartmış hem de yorumlarla birlikte. Tabi bazı fotoğraflar aile mahkemesine gidecek kadar büyük çaptaymış, geldi ve gördük. Mahkeme yüksek bir tansiyona sahipti 😀

Bunların yanında sahte kişiler var, hangisi gerçek bilemiyorsunuz. Mesela Necati Şaşmaz ki kendisi Polat Alemdar diye bilinir. Dün akşamki bölümde aşk meşk olaylarına geçileceği sinyallerini alsak da biz severiz kendisini. Necati Şaşmaz diye arattırdığım zaman onlarca sonuç çıkıyor 😀

Hadi onu da geçtim. Birileri ekliyor durmadan. Hergün yeni birileri… Tanıdığım oluyor, tanımadığım oluyor, tanıyıp da çıkartamadığım oluyor… Hangibirini bileyim, ekleyeyim?

Hergün gelen onlarca grup daveti ki bunlar çok mantıksız olanlar genelde. Yok efendim pkkya gününü gösterelim, yok efendim şöyle böyle tarzı gruplar artık sıkıcı olmaya başladı. Bu Facebook’da sanal bir ortamda nasıl mümkün olacak acaba onu merak ediyorum? Hani ultraviole bir güce mi sahip gruplar, siyasi güçleri mi var?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Abuk subuk şeyleri yok değil. Bir ara hergün davetiye gelen “çete şavaşları” yok bilmem pkk içen 10000000 üye toplarım hikayelerinden sıkıldım doğrusu.

Amacına uygun kullanıldığında faydalı yine de

Evet gerçekten; çok haklısın. Facebook öylesine ilerlediki bazen kırmızı çizgilerimizi bile geçti. Artık suyu çıktı (: güzel yazı

Amacı dışında kullanılan herşey elbet birgün gereksiz yerlerde boşyere insanların canını sıkmaya başlar 😀 Geçmiş olsun bir daha yaşamazsın umarım.

Evet..
bende bi girdimmi nasıl oluyorsa 1-2 saat gidiyor..

şu ana kadar hiçbir eski arkadaşımı bulamamda cabası..

Bir cevap yazın

*