Artık haftayı mimlerle kapatacağımız şimdiden belli oldu diyebilirim. Sırada iki tane daha cevaplanmayı bekleyen mim mevcut. Bu seferki mimin konusu bir türlü hız problemini aşamayan Telekom’un sunduğu ADSL hizmeti ile ilgili. Mimlenen vatandaş hız testini yapıp sonucun bir nüshasını yazıda görüntülüyor. Çok da hoş düşünülmüş aslında. Şimdiye kadar mime katılanlardan gerçek hızına ulaşan yok, aynı bende olduğu gibi.

Telekom’un kendi hız ölçme servisinden yaptığım ölçüme göre sonuçlar şuradaki gibi yer alıyor. Normalde 1024 olması gereken download hızım asla o hıza ulaşmamakla birlikte 860’ı geçtiği görülmemiştir. Sabah saatlerinde resimdeki değerde, öğle saatlerinde 500’leri bulan değerlerde oluyor. Akşam ise 860 civarına yükseliyor. Hatta geçen Telekom ile görüşmüş ve bu durumdan yakınmıştım. Hatta biraz sert çıkıp mahkemeye vereceğim dediğimde bayanın sesi bir hayli kısık gelmeye başlamıştı. Sanırım bayıldı kaldı filan 😀

Neyse Telekom’dan konuş konuş birşey çıkmaz. Biz istediğimiz kadar yakınalım Telekom kâle bile almaz bunları. Onun için paslarımızı atalım. Hakan, Fikirbozan, Eda Suner‘e ve Eburhan‘a gönderelim, öpüldünüz kuzucuklarım, mucks(öpme şeysi).

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

arkadaşlar ben bu ttnetin taaa diorum başka bişi demiorum. ilk önce 8 mbps hızına erişmek için başvurdum o zmn bana 15 gb kota sınırını geçersen şu anki (1 mbps) hızınızın yarısına düşecek dediler biraz bu konuda tartıştık. alalı 2 gün olmadı internet hızım 600-1000 mbps hızı arasında ttnetin kendi hız ölçme cihazını kullandığımda hızım 2000-3000 diğer sitelerde ise 600-1000 arası. nedense kotasızım ama bana 15 b sınır koyuyolar.

Bir cevap yazın

*