Kurtlar Vadisi ilk bölümleri ile Türkiye’de dönen mafya olaylarına çok güzel bir şekilde ışık tutmuştu. Sıra şimdi de teröre gelmişti. Geçen hafta yüzlerce tartışmanın, baskının altında Kurtlar Vadisi Terör’ün ilk bölümü yayınlanmıştı. ilk bölümünden anlaşılıyordu dizinin birçok şeye ayna tutacağı fakat ilk bölüm maalesef ilk ve son bölümü oldu KV-Terör’ün. Diğer programlarda pek yaptırımını göremediğimiz Rtük olaya el atmış. Neymiş çocuklarda şiddete çağrışım yapıyormuşmuş da, bilmem kaç bin kişi kapanması yönünde Rtük’e ulaşmışmış da, falan filab bir sürü zavazingo uydurmuşlar. Madem Rtük televizyonu denetleyen bir makam ise ve çocukları koruyacaksa önce çocuk programlarından başlasın işe. Sonra da diğer yayınlara. Ona bakılırsa “Binbir Gece” isimli dizi daha ilk bölümlerinde daha fazla etkiliyordu çocukları.

Hiç kimse kusura bakmasın ama böyle saçma bahanelerle bir diziye son verilemez. Açık açık çıkıp neden söylemiyor acaba Rtük “bu dizide gösterilenler veya gösterilecek olanlar bazı kişi veya kurumların kanına dokunacak onun için kaldırdık” diye de yalan yanlış bahaneler gösteriyor. Rtük benim gözümde şimdiye kadar pek hatrı sayılır bir kurum değildi artık bir kurum bile değil. Madem öyle toplanalım ve belli programları biz bloggerlarda ters etki yapıyor diye kapanmasını isteyelim bakalım. Dediğim gibi bundan daha aptal bir bahane ile diziler yayından kaldırılamaz. Bir çocuğun saat 22’de televizyon karşısında ne işi var o zaman? Bu da ters etki yapmıyor mu? Hep oyunlar oynandı, hala oynanıyor ve maalesef böyle giderse daha da oynanacak gibi.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

14 comments

yakında tv’de action, gerilim filmi/dizisi kalmıcak hep büyüc dizileri, çocouk programlar olcak!!! tv’yi büyükler izleme çünkü o küçükler içindir… sebebide kabak gibi ortada senin yazında da belirttiğin gibi ona bakarsanız bir çok programnın yayından kalkması lazım çünkü AHLAK bozuyorlar.. başta mehmet ali zibidisi gibi..seda sayan gibi..

Yalnız unutulmaması gereken ;

Ülke içinde yaşanılan birtakım gerilimlerin yaşandığı dönemlerde o gerilimleri konu alan ve ülkede yaşayanlar arasında düşmanlık yaratacak filmler dünyanın
hiç bir yerinde yapılamaz ve yapılsada yayınlanmasına müsade edilmez.
Bu tip olaylar çözüme kavuştuktan belki 15-20 yıl sonra bu sorunları sorgulayan filmler yapılabilir.
Aksi tamamen propagandadır ve kimseye bir yararı olmaz aksine zararı olur.Düşmanlıkları arttırır,Kutuplaşmalara yola açar,birbirimizi anlamamızı imkasız hale getirir,önyargı oluşturur.
Bu nedenle Kurtlar vadisi Terör veya bu tip filmler hepimiz için zararlı ve tamamen ticari filmlerdir.Bilinçaltımızı zararlı düşüncelerle doldurur.
RTÜK burada doğru yapmıştır kanaatindeyim.

Konuyu tartışmaya açabiliriz .

benim okuduğum bi yazıda da şu vardı:
“Yıllardır mehmetçiklerin verdiği terörle mücadele bu dizi ile bi grup mafyaya mal edilemez!” VE rtük denen organa da askeriyeden gelen tepkiler hız verdi kanısındayım…

Kurtlar Vadisi Terör hakkında yorum yapmacağımız ama Rtük’ün bu konudaki tutarsızlığına tahammül edemiyorum. Dediğin gibi Binbir Gece gibi diziler yayınlanmaya devam ediyorsa, kokuşmuş insanların kokuşmuş ilişkilerini gösteren magazin programları yayında kalıyorsa burda Rtük’te büyük bir sorun var demektir.

bende rtük2ün tutarsızlığındab rahatsız oluyorum çocukların ruhsalyapısını bazacak bir çok dizi var yok cadılar uçuşuyor büyüler periler falan filan magazinler zaten fiyasko millet KurtlarVT. ü şikayet etmiş gereksiz ve ön yargılı bir karar alınmış. yanlış buluyorum…

rtük’ü aradılarda engellendi inanmak komik arayalım o zaman televoleler, magazin programları kalksın 🙂 yok böyle bişey

bende kv yi sevmeyen biriyim, insanlara yapay bi milliyetçilik aşılayıp, içini rahatlatıyo. gerçek milliyetçilik aşılasa aydın doğan yayınlamaz.

Yakında kokusu çıkar, gerçekten neden engellendiği, belkide fazlaca medyatik yapmak için engellediler, yakında tekrar yayına girer, bu daha daha fazla kişi izler.

KV gibi bir dizi, topyekün ülke meselesi olmuş bir olayı çözüme kavuşturma girmesi saçmadır.Eğer böyle bir girişimde bulunuyorsa, devletin içinde ayrı bir devlet varmış havası oluşur.Devletin çözümleyemediği konuları 2-3 mafya kırıntısı çözecekse, öyle bir devletin varlığından da şüphe edilir zaten … Ayrıca insanların artık para kazanmak için milliyetçiliği,vatanperverliği kullandığı bir dönemde bu tip bir dizinin de neden bu yolu seçtiği apaçık ortadadır.Kurtlar Vadisini markalaştırma çalışmalarının ve bitmeyen senfoniye dönme çabasının başarız olmasına gerçek bir milliyetçi olarak sevindiğimi söyleyebilirim.

@Öner ben konuyu oraya çekmiyorum zaten. Konu; saçma nedenlerle bir dizinin yayından kaldırılması 😉

@H-Yaman o konuda sana katılıyorum.Daha kaldırılacak çok program var ama görmezden gelen bir de rtük gibi kuruluş var.

bence kurtlar vadisi çok zararlıydı bu dizide silah kan ve toplumu rahatsız edici şeyler vardı bu diznin kaldırdaha iyi olcaktı rtük bence haklı

@Cansu senin ataların kanların içinden geldi aklından çıkarma he bide doğuda hergün şehit veriyoruz bazı şeylerin gün yüzüne çıkması lazımdı yine olmadı

Bir cevap yazın

*