internet camiasında orjinal fikirler hep ilgi odağım olmuştur.Mesela Google’ın garajda kurulmuş olması, Youtube’nin 4 arkadaşın kendi aralarında video paylaşımı için kurulması yakında benim kümeste kuracağım günlük yumurta satış servisi…Ancak bazen her ne kadar orjinal fikirleriniz olsa da finansal yönden güçlü değilseniz bu fikirler pek de işe yaramıyor.Youtube gibi günlük 100 milyon ziyaretçisi olan ve en büyük rakibi Google Video’yu sollayan bir site para kazanamıyor ve finansal sorunlar yaşıyorsa rakiplerinin yemi olmaya hazır duruma gelmiş demektir.

Dün internette dolaşırken okuduğum bir habere göre 10 milyar dolar (ahh ahh) sıcak para barındıran Google, Youtube’yi satın almak için 1.6 milyar dolarını gözden çıkarmış.Habere göre tarafların anlaşması da an meselesiymiş.Tabi bu ortalıkta dolaşan haberlere de pek inanmamak lazım.Eğer Google bunu yaparsa gücüne güç katmış olacak ve piyasaya yeni giren Microsoft’a bir kez daha şov yapacak.

Benim şahsi görüşüm ise Google’ın Youtube’yi satın almamasından yana.Her ne kadar gücüne güç katacak olsa da Microsoftlaşıyor gibime geliyor.Tek el olmak yani.Birgün gelip Google’ın bütün bu servislerini ücretli hale getirdiğini düşünürsek durum bir hayli vahim.Bence satın alacağı yerde sponsor olarak hem büyüğün küçüğünü internette kolladığını göstermiş olacak hem de Youtube ile diğer rakipleri çatlatacaktı.Ancak Google’da bu hırs ve para oldukça, Youtube gibi bir sitenin de para kazanamama sorunu olunca bariz olarak satın alınır diye düşünüyorum.Ahh benim siteyi de bir alan çıksa şöyle yüksek fiyatlara :D.Bir dakika düşünmem satarım.Tüm ziyaretçilerim ile de ocakbaşında güzel bir yemek yeriz paranın bir kısmı ile.ama nerdee?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Hamdi kardeş bizde ilginç fikirler üretip bi grup kuralım yaff böle ayrı gayrı olmuyo 😀
bakarsın bir gün dünyaca tanınmış kişiler oluruz 😉
Senin şu günlük yumurta satış servisi fikrin hoşuma gitti yanlız onu kümesde değilde garajda kurarsak belki bizde köşeyi döneriz 😀

Yok be sırrı kardeş garajda birşey bulundu o da Google.Biz en iyisi kümeste yapalım hem ilham daha iyi gelir 😉

“googlenın blog sıstemı hacklenmıs :)”
Milyar dolarlık siteleri satın alarak tahtını sağlama alan Google’ın web sitesi, hack edildi. Resmi açıklama ise başka sitelerden değil, Google’ın kendisinden geldi.

Google’ın binlerce kişiye ücretsiz olarak sağladığı Blog hizmetini barındıran sunucuya giren korsanlar, Google’ın ağzından saçma haberler yazmaya başladılar. Bu girişi doğrulayan Google, bir açıktan faydalanarak giren korsanların yazdığı mesajın hemen kaldırıldığını ve söz konusu açığın da süratli bir şekilde kapatıldığını belirtti. Açıklamanın olduğu resmi Google Blog’una buradan ulaşabilirsiniz.

http://googleblog.blogspot.com/2006/10/about-that-fake-post.html

Bir cevap yazın

*