Ortalıkta yayın danışmanım ve kötülük habercisi Cem yokken birşeyler karalayayım dedim :D.Sabahtan akşama kadar Firefox eklentileri ile bütünleştim.Şu an Firefox indirdiğim eklentiler yüzünden o kadar yavaş çalışıyor ki anlatamam.Dün okul kaydı için muhtarlıktan nüfus cüzdanı örneği çıkartmaya gittim.Babacanın yaşı ben diyeyim 65 siz deyin 70.Yanına girdiğimde gazete okuyordu.Hemen isteğimi söyledim.Beni birazcık süzdü gazeteyi okumaya devam etti.Bu tam 5dk. 27saniye sürdü.En sonunda bana dönerek ne istediğimi yeniden sormaz mı?Koptum ki nasıl koptum.Güzel devletim hiç mi görmez bunları.Ha unutmadan Alanya’da ikamet edenler için söyleyeyim Saray Mah. muhtarından bahsediyorum.Nur yüzlü bir amca ama fazla yavaş çalışıyor :D.Oradan çıktıktan sonra o kadar sinirin üstüne yetmezmiş gibi uyuz bir kişicanın ters yönde araba kullanması ile sarsıldım.Şimdi de Cem vakası ile yeniden karşı karşıyayım.Yine geldi ve yaptığım hataları buluyor.”kafamı kızdırma” diye bir kelime grubu olur mu olmaz mı size soruyorum?Lütfen yorumlarda bunu belirtin.Ben kullandım bu kelime grubunu ve hatalı bulundu.O yüzden sizlere soruyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Efenim kafanın kızması mecazdır gayet tabi kullanılabilir, ayrıca dile yerleşmiş bir kelimedir, deyimmidir ? bilemiyorum ama kullanılır yani.
Hem sen cem’e ne bakıyorsun adam ayyaş yahu yanlış okumuştur o.
Ayrıca hamdi elimde cem’in üstsüz fotoğrafları var kızdırırsa söyle şantaj yapalım !

muhtar amca ata demirel’in şovundaki o yaşlı amcayla bir benzerlik gösteriyordu galiba 😀 kullanılır hoca ya kasma 😀

Bir cevap yazın

*