Son zamanlarda internet üzerinden satış yapan firmalar konusu ne olursa olsun, kategorisi ne olursa olsun müşterilerine özel seçeneklerde indirim kuponu niyetine indirim kodları veriyorlar. Bundaki asıl amaç kendilerine müşteri çekmektir çünkü bu kodlar ile yaptığınız alışverişlerde ciddi indirimler sağlanıyor. Yani bu durumdan hem birinci müşteri hem birinci müşterinin çevresindeki insanlar hem de firma kazanç sağlamış oluyor. Türkiye’de de yavaş yavaş yaygınlaşan bu hizmet için bazen kod bulmak zor oluyor. Bu yazımızda bu kodları bulmamızı kolaylaştıracak ve elimizdeki kodları paylaşmamızı sağlayacak bir servisten bahsedeceğim.

Savings.com şu ana kadar bu konuda gördüğüm en kapsamlı servislerden birisi. Kapsamlıdan bahsettiğim ise indim kodu veren bu sitelerin veya firmaların hemen hemen hepsini içeriyor olması. Anasayfada en yeni kodları firma logosuyla görebiliyoruz. İstediğimiz firmanın/sitenin ismini yukarıda bulunan arama kutucuğuna girerek hızlı ulaşım da sağlayabiliyor. Bunlara alternatif  olarak alt kısımda kategorilere ayrılmış bölüm de istediğimiz indirim kodunu bulmakta bize yardımcı oluyor.

En tepede bulunan menüden Categories bölümüne tıkladığımızda karşımıza çıkan sayfada yeni eklenenler, popüler olanlar, ücretsiz kargoya sahip olanlar gibi kriterlere göre sıralama yaptırmak da mümkün.

Eğer elinizde indirim kodları var ve bunları paylaşmak isterseniz de yapmanız gereken ücretsiz olarak üye olmak ve bu kodları kategorisinde yayınlamak. Yayınlanan kodlar oy alabiliyor ve oy aldıkça tabi üst sıralarda çıkıyor. Bunların yanında kullanıcılar kodlara yorum yapabiliyor, sosyal ağlarda paylaşım yapabiliyorlar.

Yani tasarım ve işlev olarak çok beğendiğim Savings.com için indirim kodu yayınlama ve arama için bir sosyal ağ sitesi diyebilirim. Bol indirimli alışverişler diyerek yazımı sonlandırıyorum, hoşçakalın.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

1 comments

Bir cevap yazın

*