Yazı yazamıyorum ama neredeyse büyük vaktim internet ile geçiyor. Sabahın ilk saatlerinde kafamın içinde tilkiler olmadığı için derslere bakıyorum ki sınıfta kalmayayım, milletin diline düşmeyeyim diye. Aslında iyi de oldu. İlk defa bir sınavın çalışmalarına bu kadar erken ve ciddi başladım tek başıma. Oldukça iyi yerdeyim konularda ve iyi olacak sınavlar.

Sınavların dışında çok güzel birşey daha yaptım. Çok fazla hatta gereğinden fazla uzattığım yeni temanın çizimini bitirdim şimdi sıra kodlamada. Kodlama için haber bekliyorum ki eğer olursa bir iki haftaya yayına gireriz. Eski yani şu anki mevcut temamı dağıtacağım ama şeklini daha bilmiyorum. Belki bir sürpriz yapar biraz daha düzenleyip modern görüntüye ulaştırır ondan sonra dağıtırım şimdiden bilemiyorum. Ama beni en çok etkileyen tema olayını halletmiş durumdayım.

Aslında bloguma yazı giremiyorum değil vaktim olmuyor. Malum iki blog olunca yetişmek biraz güç oluyor. Bir de gün içinde konsantre eksikliği olabiliyor. Akşamları da dışarıda oluyorum malum Alanya’da evde oturulmaz 🙂 Birkaç zamandır dışarı alışkanlığımı biraz frenlemeye çalıştım ve neticesinde bir tema ortaya çıktı. Biraz daha frenlersem hergün yeni yazı ve güzel içerikler olacağından eminim.

Her ne kadar blogumu güncellemesem de Friend Feed ve Twitter’da oldukça aktif oluyorum. Yeni tema ile microbloging adı verilen Twitter tarzı anlık bloglamaya çok önem verdim bunu göreceksiniz zaten  ve benden anlık haberiniz olacak.

Bir güzel haber de eski yani 2 yıl civarında bir süre önce hoplayan manda blogunun sahibi Dinan Eser, Dynun yeniden aramıza gelmiş. Ben kendi adıma çok sevindim. Çünkü o zamanlarda blog tutanlar blog demenin ne olduğunu biliyor ona göre davranıyordu. Şimdiki gibi işini gücünü reklama kodamanlığa dökmüyordu.

Araya sıkıştırmak istedim elalem 3G destekli telefonum var diye hava atadursun benim canavar 6630 bile destekliyormuş. O zaman anlıyorum ki bu 3G böyle abartisyon yapıldığı kadar şatafatlı bir olay değil 🙂

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

Hmm yeni temayı merak ettim. Sınavında başarılar dilerim.

Denizde arkadasımlayken babası o’nu aradı ve ilk defa somut olarak o an gördüm 3g nin ne işe yaradıgını. Babasına denizin manzarasını gösterdi, babasıda arkadaslarına ” bak bak ” diyodu en son (=

Bu yazıyı yazmış olman bile mucize benim gözümde 🙂 Zira bu yaz ilk defa Alanya’ya gitmiş birisi olarak daha önceki tüm tatillerimi sildim ve hayatımın şimdiye kadarki kısmını yaşanmamış saydım. Alanyada olup da akşamları bilgisayar başında oturmak için Evliya olmak lazım 🙂

@Burak, bakalım daha denemedik. Belki internet için deneme yapabilirim fiyatlar ucuzlarsa.

@Fatih, öyle deme hergün akşam dışarıda olmak da sıkabiliyor 😀 Evde oturmak değişiklik oluyor bana 😀

aaa. ben bu haberi görmemiştim nasıl kaçırmışım. hoşbulduk hamdi ^^

Bir cevap yazın

*