Türkiye  olarak pazar gününden bu yana aldığımız, şehit haberinden ötürü derin üzüntü içindeyiz. insanın evde bilgisayar başında oturarak ya da televizyonları izleyerek elinden birşeyin gelmemesi de sinir bozucu.   Hele “şeref” denen olguyu bilmeyen şerefsizleri düşündükçe kahroluyorsunuz. Sakin kafayla düşününce ne yapabilirim diyorsunuz fakat elinizde kocaman bir “0” kalıyor.

Televizyonlardan takip edebiliyoruz herşeyi ya da internetten. Terör örgütünün ne kadar kanı bozuk insan insan varsa onlar tarafından yürütüldüğünü de görüyoruz. Halen dtp’li ve kendini milletvekili sayan yaratıklar Türkiye’de yaşayabiliyorlarsa durmadan şükretmeliler. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklama ile bahsi geçen terör örgütü ile alakalarının olduğunu açıkça görebildik.  Neymiş efendim kaçırılan askerlerimizi, talep gelmesi şeklinde kurtarmak için ara buluculuk yapabilirlermiş. Buna benzer daha onlarca denyo tarzı konuşmalar yer almakta.

Ülkemizin her bir yanında yürüyüşler düzenleniyor, araçlarla konvoylar oluşturuluyor. Terör ise her seferinde lanetleniyor. Bir militanın o kalabalığın içine daldığını hayal bile edemiyorum. Çünkü halk o kadar öfkeli ki; aç timsah mertebesine ulaşabilir.

Diğer yandan MSN üzerinden pkk sitelerinin linkleri dolaşıyor. Arkasından da “bunu işte şu kadar kişiye daha gönder” şeklinde emirler yağıyor. Benim güzel ülkemin insanı da balıkmalama atlyaıp siteye giriyor. Fakat bu durumdan pkk sevinç yaşıyor çünkü siz girdikçe onların hiti artıyor. Bu yüzden MSN üzerinden gelen linklere tıklanmaması tavsiye edilir.

Şerefsizlerin bir de televizyon kanalı var Roj TV diye. Kaçırılan askerlerden birinin babasını aramışlar utanmadan canlı yayına almak için. Ne yüzle arıyor orası da merak konusu. Roj TV’den arandığını öğrendiğinde ise baba kalp krizi geçirip hastaneye kaldırılıyor. işte terör örgütünün şerefsizliği bu boyutlarda.

Efem şehit düşen kardeşlerimiz, abilerimiz, evlatlarımız için şu anda ben ve benim gibilerin yapabileceği en güzel şey dua etmektir. “Allahım, şehit düşen kardeşlerimizi peygamberlerden sonra en yüksek makamın olan ŞEHiTLiK’i ihsan et, ailelerine sabır ver. Geride kalan askerlere de güç ver kuvvet ver ve ülkemizi terörden koru”.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

Hamdi’cim senin de MSN’deki durum yazın gibi “Talabani’ye kedi girsin” abi. Bu cümlenin halk arasındaki deyişini zaten ziyaretçilerimiz biliyor.

Yaptıklarının sonucuna katlanacaklar yakın zamanda..
Allah Metmetciğimizi ve Türk halkını korusun..

yapılanlar inşallah cezasız kalmaz zaten ordumuz yavaş yavaş operasyonlara başladı sadece dügmeye basması kaldı başbakanın bu aralar kararlı acıklamalarda bulunuyor hayırlısı olsun…

Bir cevap yazın

*