Sabahın köründe, horozların daha göbek kaşıdığı, bizlerin ise afyon patlatma çabaları içinde olduğumuz vakitte şu Kral TV’de ne kadar enteresan müzikler çalıyor bilemezsiniz. Sabahın 7’sinde ismail YK çalınır mı be anam. Yani çıkıp ben söylesem ondan daha iyiydi. Öte yandan D-Smart üzerinde şu an yayına devam eden Animal Planet ise daha da ilginç şeyler yayınlamakda. Yine sabahın o vaktinde maymunlarda üremeyi yayınlıyor terbiyesizler. Çoluk çocuk va, Allah muhafaza görseler durum nasıl açıklanır?

insanın Rapid’den premium hesabının olması çok güzel birşeydir. Yeri gelir cumhurbaşkanının makamına değişilmez. Rapidimiz olduğundan beri hayatım düzene girdi. Artık mini mini değil kocaman kocaman indiriyorum. Tabir-i caizse sömürüyorum. En son kutsal futbol oyunumuz Football Manager 2008’i indirdim. Pek çok güzel olmuş. Her ne kadar Beşiktaş ile Yaman Cupér olarak daha galibiyetle tanışmasam da bir gün gelecek o da olacaktır inancı içindeyim.

iki gündür sakalımın aşırı uzamasından ötürü gün boyu yüzümü kaşımakla meşgul oluyorum. Sakal beni, ben sakalı hiç ama hiç sevmiyoruz. Bilirsiniz bir  de bunların geri dönenleri vardır. Bu tür sakalların hangi akla hizmet ettiğini halâ çözebilmiş de değilim. Bir de kılın geri döneni vardır ki akıllara zarar. Onun yüzünden ameliyat olunur, ve darbeyi yiyen can popo üstü eylemlerden bir süre mahrum kalır.

Artık trafikte çok daha acımasızım. Karar verdim ki, ben istediğim kadar iyi niyetli olayım fakat diğer denyolizm savunucusu sürücüler hevesimi kursağımda bıraktığı için ben de dikkatsiz olacağım. Önümden yaya mı geçiyor bas gaza kalsın altında mantalitesini uygulayuacağım. Tabi ki şaka, aklımı henüz yitirmedim 😀

Kokoreçlerin gücü adına, önünüze geldiğinde akan yağın, löpür löpür yerken damağınızda bıraktığı tadın hastası olduğunuz kokoreç neymiş de AB tarafından uygun görülmiyormuş. Bu durumda tek politika uygulanır; ver hepsine bir parça hastası olsunlar. Kendi gözlerimle şahit oldum bu tür olaylara. Kokoreç nedir diye soran kadın bir turist bir parça alıp yedikten sonra iki tane kokoreç yemiştir. Kimse bunun önüne geçemez. Ayrıca nargilenin faydalarına da bir ara değineceğim 🙂

Kokoreç demişken eski performansıma yaklaştığımı sizlere hatırlatmak isterim. Yemek üstü yiyecek, yiyecek üstü yiyecek ve içecek diye akıp gidiyor günlerim. Bol bol yemekteyim. Evde daha önceden cephane mahiyetinde sakladığım bisküvi krakerler dün gecenin geç saatlerinde midem ile buluştu ve stoklar sıfırlandı. Yarın stokları yenilemek, yine ve yeniden marketteki kasiyer dişicanın ilginç bakışları arasında hesabı ödemek farz oldu.

Dün duyduğum bir habere göre TFF Fatih Terim’in arkasındaymış 🙂 TFF’de hızla yayılan salgın bir hastalık olduğunu sanıyorum. Bu hastalık kafayı hafiften sıyırtmaya sebebiyet verebiliyor. Bu durum çok gariptir ancak Fatih Terim’in yaptığı açıklama daha da gariptir. “Yğun duymadım istifa sesini. istifayı şimdilik düşünmüyorum, Norveç maçından sonra kararımızı vereceğiz”  demiştir. Ben de katıla katıla güldüm bu açıklamadan sonra. Ben taa Türkiye’nin Antalya ilinin Alanya ilçesinin Hal Kavşağında evimde duyuyorken Fatih Terim’in stadın içinden bunu duymaması çok ilginç. Bunun yanında Norveç maçını beklemesi de hayretler içinde kalmamıza vesile olan bir diğer sözdür.

Son söz; Radyo D’deki Sarı Şeker Antalya’yı ülke sanmakta. Dün söylediği söz beni şaşkına çevirmiştir. Söz : “Antalya da benim ikinci vatanım gibi” olmuştur. Şaka gibi valla, Radyo programcılarının buna benzer gafları oturup yarım saat altımıza kaçırıncaya kadar gülmemize sebep olabiliyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

3 comments

çok uzun yazı yazmışsın hepsini okuyamadım 😀
Fakat kokoreç dedin de biz de de bu akşam yemeğe kokoreç varmış 😛

öğlenin şu saatinde açım zaten; senin kokareç üzerine yazdıklarına da rastgelince pek bi acıktım 🙂

yıllar oldu televizyon izlemeyeli (ciddiyim).. gündüz zaten adam akıllı bi yayın yapmıyorlar ki sabahın o ilk demlerinde ya da başka bi değişle gecenin sonuna doğru adam akıllı yorum yapsınlar…

ayrıca marketlik alışverişinde de anladığım kadarıyla çok benzer noktalarımız var 😀
bi yıllık stok yapacakmışım gibi abur cubur alırım (ki bir ay bile dayanmazlar..), ve sonra da kasiyerlerin ilginç bakışları altında kasadan geçmesine yardım ederim… cçevreden de yorumlar gelir: öğrenci alışverişi böyle oluyor herhalde diye 😀

bu arada sertalpbilal.com’dan geldim buraya..

güzel siten, iyi tasarım; vakit ayırıp okumak lazım bi ara..

iyi günler

Bir cevap yazın

*