Takip edenler bilir, Flickr’ı pek severim ve birkaç yıldır da ücretli hesabını kullanıyordum. Yıllık 19 $ gibi komik bir ucreti olsa da bu yıl hesabımı bazı nedenlerden dolayı uzatmadım. Bunları da şöyle sıralamak isterim:

Birkaç yıl öncesine kadar fotoğraf paylaşımında ideal bir yerdi ancak artık Facebook gibi bir gerçek var. Artık fotoğrafları arkadaşlarımla Facebook üzerinden paylaşmak daha mantıklı geliyor.

Facebook için güzel bir içe aktarım aracı yok, haliyle Flickr üzerinde paylaşılan fotoğraflar orada kalıyor.

Facebook üzerinde paylaşım ve albümler ücretsiz aynı zamanda sınırsız.

Flickr’in hala WordPress ile çalışan güzel bir eklentisi yok. Mesela şu anda kullandığım eklenti eski sürüm.

Eskiden Flickr kalabalıktı, Facebook olmadan önce takipciler ve site ziyaretçileri ilgi duyuyordu ancak artık çok ıssız.

Video paylaşımında hala yetersiz.

Mobil kullanımında Facebook daha düzgün çözümlere sahip.

Hosting trafiği ve alanı yönünde iki yıldır sıkıntım yok ve bir süredir yazı görsellerini kendi alanımda yayınlıyorum.

Diyeceklerim şimdilik bu kadar. Ayrıca bu yazıyı Android telefonum üzerinden yazdığım için yazım hataları olabilir, şimdiden affiniza sığınıyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

8 comments

Şayet flickr ar-ge’ye daha çok önem vermezse sonu hüsran olucak bu gidişle 🙂 Yazına aynen katılıyorum.

Aslında haklısınız hocam. Flickr için eklenti yazılmadığı sürece wordpress ile uyumsuz model olduğu gerçeği var. Ama genel mana da pek takdir edeceğim karar değil. Çünkü güzel bir eklenti yazıldığında yazı ile harika bütünleşen resimler bulunabilir kaynak olarak. Baştan irdeleyin derim.

Ben sadece takipçi olarak Flickr’a giriş yapıyordum, takip ettiğim profesyonel insanlar vardı, ama bir çoğu bu tür sebeplerden dolayı profillerini güncellemiyor. (Bu arada @winkan arkadaşın aldığı virüs tehdit’ini ben de aldım)

Bir cevap yazın

*