Birçok yazımda Twitter‘a olan talebin arttığını ve bu talebi karşılamak için de birçok yeni araç eklentinin kullanıcılara sunulduğundan bahsediyorum. Bu yazımda dün bulduğum bir Firefox eklentisini sizlerle paylaşacağım. Eklenti Firefox’un adres çubuğuna yazılan bir metni Twitter hesabımıza ileti olarak gönderiyor. Metin dışında bağlantıları da gönderiyor tabi.

Twitter Bar ismindeki eklentimizi önce Firefox’a monte ediyoruz. Eğer nasın yapıldığını bilmiyorsanız kısa bir not; Twitter Bar bağlantısında yeşil renkdeki “Add to Firefox” butonuna tıklıyoruz. Bir pencere bizi karşılıyor ve sonra kurulum butonu aktif oluyor. Kur dediğimiz zaman eklenti kuruluyor ve Firefox’u yeniden başlattığımızda eklentinin aktif olduğunu görüyoruz.

Eklentinin kullanımını sözel olarak anlatmaktansa görsel olarak sunmak daha faydalı olacaktır düşüncesine kapılıp ufak bir de video hazırladım.

Eklenti elbette ileti göndermede de işe yarayacaktır ama daha çok link paylaşımları açısından daha faydalı olacağını düşünüyorum. Hızlı ve kolay bir şekilde bağlantılarımızı paylaşabiliriz.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

denemedim ama twitterfox’dan kolay kolay vazgeçeceğimi sanmıyorum. yine de böyle bişeyin olduğunu bilmek de güzel…

Bir cevap yazın

*