Benim için ifadesi Olmayan Gün:14 Şubat

Bugün malum 14 Şubat. Sevgililer günü olduğunu iddia eden söylentiler dolaşıyor etrafda. Bunlara inanmayın, aldanmayın. Külliyen yalandır. Böyle birşey yoktur. Tamamen uydurmasyon birşeydir. Tamamen hayal kurgu ürünüdür. Modaya ayak uyduramayan bir akımdır. Kişiler tamamen hayal ürünüdür. Sizin mantığınız alıyor mu ki sevgilinize sadece bir günü adayasınız? Sevgili denince karıştırılan çaylar durur! 14 Şubat ticari bir faaliyetten öteye gidemez. Bana gelince bugüne yaklaştığım zamanlarda ne bir sevgilim ne de bir kız arkadaşım olur 🙂 Bu davranış tamamen masraftan kaçınma amaçlıdır 😛

Continue reading

Misafirmiş Pehh

Eve misafir geleceğinde annelerin birinci düsturu genelde bizim gibi kişicanları evden ihraç etmektir. Biz evden ihrç edildikten sonra misafirler gelir. Misafirlerin genelde yaşları 14’e kadar olan veletcanları da mevcuttur. Tabi bunların da yüzdeye vurduğunuz zaman çok yüksek bir payı canavar kategorisine de girebilir. Aslında hain birer mekanizmadır. FIrsat kollarlar, birşey olsa da yaramazlığa başlasam diye. Bu durumda en fazla zarar görecek şey mutlak bir şekilde evdeki mevcut bilgisayardır ve o bilgisayarın size ait olması ihtimali de çok yüksektir.

Continue reading

Yeni Üst Resim ve Janjanlı Hayat

Eski, uçuşan kuşlarla dolu, kış modundaki animasyon odaklı üst banner yerini ilk açışta görmüş olmanızı temenni ettiğim yazlık resme bıraktı. Yazlık resimde içimden gelenleri aktarmak istedim aslında çok fazla düşünmedim. Sadece esinlenmek adına birkaç resme gözattım. Neticesinde de üst taraftaki şu resim ortaya çıktı ve hoş da oldu. Yapımında Photoshop (fotoşopar) kullanıldı. Azıcık yaz sıcağı ve sevgi ile harmanlandı 😀 Gelelim janjanı bol hayatımdaki yeniliklere.

Continue reading

Aşk Duvarkağıdı

Uzun zamandır grafik kategorisi altında duvarkağıdı yayınlamamıştım. Çünkü ortada duvarkağıdı yapacak bir durum yoktu 😀 Fakat son zamanlarda hayatımda yaşadığım dalgalı kur modeli bu sessizliği bozdu. Toplamda yaklaşık bir saatimi almış olup nihayetinde ortaya çok güzel bir resmin çıktığı çalışma oldu. Hmm bazen söylemek istediklerinizi kelimelere sığdıramazsınız ya da çekinirsiniz. işte böyle durumlarda resimler sahneye çıkar ve anlatılmak istenen herşeyi apaçık ortaya koyar. Benim de öyle oldu, anlatmak istediklerimi sözcüklere sığdırmak yerine pixellere sığdırdım 😀 Bu resim aslında ismi lazım olmayan fakat benim için çok önemli olan bir dişicana hibe edilmiştir. Fakat aynı duyguyu paylaşanlar için de ortak nokta sağladığı için umumun kullanması uygun görülmüş ve halka arz edilmiştir.

Continue reading

Sevgililer Günüymüş, Pehhh

Yağmur tüm şiddeti ile devam ederken uykudan kalktığım andan beri dağılmış saçlarım benimle inat ediyor. Sanki elktro şok uygulanmış gibi bir kısmı havaya kalktı. Saçları boşverelim de bugüne bakalım dimi? Bugün 14 Şubat, benim için hiçbirşey ifade etmese de sevgililer günü. Eminim ki birçok günlük tutan arkadaş için de birşey ifade etmiyor bugün :D. Gerçi bilgisayarları sevgili olarak kabul edersek anlam taşıyabilir belki. Şaka bir yana aslında sevgililer gününü saçma buluyor sadece paraların cüzdanda durdurulmadığı bir gün olarak beynimi işgal ediyor. Sadece 14 Şubat günü mü insanlar biribirlerini seviyor? Eğer seviyorsa hergün seviyordur, sevmiyorsa hiç sevmiyordur. Hmm gerçi şöyle de bir durum söz konusu; kavga etmiş bir dişican ve kişican 14 Şubat’da barış ilan ederler, keyiflerine göre hareket ederler fakat ertesi gün yine kavgalar başlar. Yani sevgi, aşk bir güne sığmayacağı için bana çok da çekici gelmiyor “Sevgililer Günü”. Ama yine de bugünü özel sayanlara da saygım vardır. Onun için sevgililer gününüz kutlu olsun. Sevgilinizi sadece birgün değil hiç bir zaman üzmeyin. Sevgiden, aşktan ya da benzer içsel faaliyetlerden daha önemli bir şey yok dünyada. Üç günlük dünyada sevgilinizi, eşinizi, sevdiklerinizi üzdükten sonra yaşamın ne anlamı olabilir ki? Neyse sevgililer gününden ayrılıp Tedaş’a yükleneyim biraz. Akşam bir sürü macera atlattıktan sonra (maceraları burada yazamam) oturdum bilgisayarımın başına ve vurdum klavyemin tuşlarına. Makalemin tam sonlarına gelmiştim ki Tedaş yapacağını yapıp tüm yazdıklarımın boşa gitmesine sebep oldu. Neymiş efem trafoda bakım varmış. Ne trafoymuş bea hiç bakımı bitmiyor. internet hızı çok düşük, elektrik gider gelir, şu günlerde herşey istediğim gibi gitmiyor. Bazı olayların da beni çok yıprattığını düşünüyorum internette. Bu yüzden belki ilerleyen günlerde sanal aleme biraz ara verebilirim. Daha kesin birşey yok sadece aklımdan geçiyor. Yine son kararımı sizlerle paylaşacağım. Yeniden sevgililer gününüzü kutluyor, sevgilerin doruklara tırmandığı bir gün geçirmenizi temenni ediyorum.