Yağmur tüm şiddeti ile devam ederken uykudan kalktığım andan beri dağılmış saçlarım benimle inat ediyor. Sanki elktro şok uygulanmış gibi bir kısmı havaya kalktı. Saçları boşverelim de bugüne bakalım dimi? Bugün 14 Şubat, benim için hiçbirşey ifade etmese de sevgililer günü. Eminim ki birçok günlük tutan arkadaş için de birşey ifade etmiyor bugün :D. Gerçi bilgisayarları sevgili olarak kabul edersek anlam taşıyabilir belki. Şaka bir yana aslında sevgililer gününü saçma buluyor sadece paraların cüzdanda durdurulmadığı bir gün olarak beynimi işgal ediyor. Sadece 14 Şubat günü mü insanlar biribirlerini seviyor? Eğer seviyorsa hergün seviyordur, sevmiyorsa hiç sevmiyordur. Hmm gerçi şöyle de bir durum söz konusu; kavga etmiş bir dişican ve kişican 14 Şubat’da barış ilan ederler, keyiflerine göre hareket ederler fakat ertesi gün yine kavgalar başlar. Yani sevgi, aşk bir güne sığmayacağı için bana çok da çekici gelmiyor “Sevgililer Günü”. Ama yine de bugünü özel sayanlara da saygım vardır. Onun için sevgililer gününüz kutlu olsun. Sevgilinizi sadece birgün değil hiç bir zaman üzmeyin. Sevgiden, aşktan ya da benzer içsel faaliyetlerden daha önemli bir şey yok dünyada. Üç günlük dünyada sevgilinizi, eşinizi, sevdiklerinizi üzdükten sonra yaşamın ne anlamı olabilir ki? Neyse sevgililer gününden ayrılıp Tedaş’a yükleneyim biraz. Akşam bir sürü macera atlattıktan sonra (maceraları burada yazamam) oturdum bilgisayarımın başına ve vurdum klavyemin tuşlarına. Makalemin tam sonlarına gelmiştim ki Tedaş yapacağını yapıp tüm yazdıklarımın boşa gitmesine sebep oldu. Neymiş efem trafoda bakım varmış. Ne trafoymuş bea hiç bakımı bitmiyor. internet hızı çok düşük, elektrik gider gelir, şu günlerde herşey istediğim gibi gitmiyor. Bazı olayların da beni çok yıprattığını düşünüyorum internette. Bu yüzden belki ilerleyen günlerde sanal aleme biraz ara verebilirim. Daha kesin birşey yok sadece aklımdan geçiyor. Yine son kararımı sizlerle paylaşacağım. Yeniden sevgililer gününüzü kutluyor, sevgilerin doruklara tırmandığı bir gün geçirmenizi temenni ediyorum.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

10 comments

sevgili olsa böyle düşünmezsin.sen önemsemesen bile sevgilin önemsediği için yinede almak zorunda kalıyosun.gerçi benim de yok ama 🙂

zaten blog dünyasında bir rehavet aldı başını gidiyor.sen bari gitme 😉

Evet orası da öyle. Almadığın zaman hediyeyi küsüveriyorlar :D. Rehavet havası var evet biliyorum ancak son bir aydır gerçekten çok yıprandım. Daha kesin de değil. Yani düşünüyorum sadece.

bende saçma buluyorum amma velakin dişican milleti çok önemsiyor!! bende de yok yani şuan’da 3 sap bloggerız 😀

Ya hamdi sen ne istiyorsun kardeşim şu tedaş’tan bırak adamlar biraz milletin işine engel olsunlar.Sen stres yapma bu tedaş’ın ne trafosu biter nede arızası.Yapma böle 😀 😀

Bu aşamada sana bir kaç sözüm olacak Yaman,

1.) Sevgililer günü ile ilgili böyle olumsuz düşünme. O zaman Kurban bayramı,Ramazan bayramı,Yılbaşları,Doğum günlerininde bir anlamı kalmaz.Ama şu koşuşturmacanın içinde bazen biribirimizi hatırlamak için bu günler hep güzel bir vesile olmuyormu. Tabiiki işin ticari yönüde var ama neyin ticari yönü yokki ?

2.)Sanal alemle kendini çok özdeşleştirisen sıkılmaya başlarsın tabiiki belli bir süre sonra yaptığın şeyler hep aynı olmaya başlıyor.istersen yazılarını bir gözden geçir farkına varacaksınki tekrarlara başladın.Günlük bile hergün yazılmaz. Enteresan bir şey bulduğunda yada bir olay olduğunda yazmayı dene.

3.)Çok şeyden şikayet eder gördüm seni. Yaşadığımız her sorunu şikayet haline getirme.Keşke hayat düz bir çizgi olsaydı ama malesef öyle değil bunlardan da kendine neşelenmek için bir şeyler çıkarmaya çalış.

4.)Daha fazla yüzüyüze sohbetler yap arkadaşlarınla.Gerek bilgisayar konusunda gerekse hayatın kendisiyle ilgili.

5.)Kendine bir an önce bir arkadaş,sevgili yada sen nası adlandırısan bul .Karşı cinsten olsun bu ve farklı şeyleri paylaş. O zaman göreceksin hayatın daha dolu dolu geçecek.

6.) Herşeyden önemlisi kendine iyi davranki hayatta sana iyi davransın

Sevgiyle kal

@ribtsod tüm dediklerinde haklısın galiba. Ama sorun yazılarımda değil. Dış etkenler var. Yani nasıl söylim insanların benim ile ne alıp veremediğini hala anlayamadım. Acaba bilmeden birilerini mi kırdım? Ya da ne bilim insanlar ne ister ki benim sitemden de saldırı girişiminde bulunurlar?

Bunların hepsi hamdinin dediği gibi cüzdan boşaltmak içindir. hatta tek taş yüzük 3 sene! taksitle ödeme imkanına sahipmiş. yahu nekadar bu tek taş fiyatı ki?
Bu yazıda tamamen haklısn hamdi, sanal aleme ara vermeliyiz uzun bir zaman. Ruh sağlığımız bozulacak yoksa. Bazen hiç tanımadığım insanlara bile sinir olup “bu adamı nasıl bulup da ağzını burnunu kırarım” diye de ciddi ciddi düşünüyorum. Hastalık boyutuna gelmiş. Takip ettiğim bloglar nerdeyse sadece 3-4 e düşürdüm. Böyle daha sağlıklı! yaşıyorum. En iyisi çıkıp hava almak, fazla sanala takılmamak…
paylaşmaktan ziyade kendimize vakit harcamalıyız….pehhhh

Tüm sevenlerin, sevgililer günü mübarek olsun. 🙂
Anladın seeen bunu.

Şu sıralar ben de aynı düşünceler içindeyim.insanın böyle bir günde sevgilisinin olmaması üzücü bir olay.Gazete,televizyon,radyo,internet alemi de bangır bangır bu günü insana hatırlatıyor…

Ne diyelim inşallah seneye senin yazın farklı olsun benim de yorumum !

@gfx daha düşünme aşamasındayım
@adem anladım merak etme 🙂
@Öner ne diyelim senin dediğin gibi olur umarım 🙂

Bir cevap yazın

*