Bu insanlar çıldırmış. Dün komşumuzun telefonu kapatıldığı için Telekom’u arayıp açmalarını söylecektim ve başıma geleceklerden habersizdim. 444’lü numarasını çevirdiğimde bir dişican çıktı. Normal bir şekilde sorumu sordum ve bana Alanya’daki Telekom’un numarasını verdiler. Orayı da aradım ancak burdan sonra başladı herşey. Alanya başka bir yere, orası başka yere derken tam yedi defa ayrı ayrı numaralara yönlendirildim. Yedinci dişican da aynı tutumu sergileyince film koptu. Ağzıma geleni söyledim. Ben olayın aslını tahmin edebiliyorum telefonun arka planından gelen sesten dolayı. Dişican oturmuş biri ile sohbet ediyor, sigarasını yakmış çekip duruyor, çayını da yudumluyor ve gelen telefonda kendi yapabileceği işi başından savarak başka numara veriyor. Ben biraz sert çıkışınca istediğim bilgiyi alabildim. illa ki böyle mi olmak lazım? Acaba size orada otorup dedikodu yapsın diye mi para veriyorlar? Kendi dertlerimiz yetmezmiş gibi bir de böyle saçma sapan şeylerle boğuşuyor. Kendi dertlerime gelince say say bitmez. Hayat bu deyip geçtiğim, üzerinden atladığım birçok olayı yaşıyorum. Birkaç gün önce anahtarımı kaybetmiştim dün de cüzdanımı. Derin ve pek serin sorgulamarım, titiz çalışmam ile ikisini de buldum. Şimdi güneş doğuyor, yeni bir gün başlıyor. Acaba bugün ne saçmalıklara şahitlik yapacağım çok merak ediyorum. Böyle solda soldan geliyorlar. Çıldırmak üzereyim, hatta çıldırdım. Bakalım bu çıldırık halim ne zamana kadar devam edecek.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

yww sorma telekom niye böyle ben de anlamadım 🙂 benim tel faturasında da geçen dönemden devreden kontör 68 olmasına karşın nedense fazladan ücret geldi :S Kontör var madem , onu harcamak yerine niye ücret eklemesi oldu anlamadım 😀 Tuhaf işler…

bir keresinde de internet bağlantısı gitmişti. birkaç arkadaşı aradım onların da yokmuş. Anlaşılan genel bir problemdi. Telekomu aradım bir hatun çıktı. Dedim böyle böyle.. Sanki kız programlamışlar hep aynı cümle. “Şuan hatlarımızda bir problem görünmüyor. Bilgisayarınızdaki virus, soluncan v.b. ötürü kaynaklanmış olabilir”. Diyorum ben de sıkıntı yok, yok işte bağlantınız, “Hayır beyefendi hatlarımız gayet problemsiz görünüyor..” Dedim teknik servise bağla beni.. Teknik servisten bir bey açtı telefonu. Ben internet olmadığını söyleyince aldığım yanıt “Haklısınız beyefendi, şuan türkiye genelinde bir sıkıntı söz konusu. Üzerinde çalışıyoruz, en kısa sürede bağlantı tekrar gelecek”.. Eee dedim diğer taraftaki hatun niye böyle konuşmuyor.. ” Bilmiyoruz beyefendi..” … Eee telekom işte..

çok iyi olmuş ben çoook sevdimmm aferin size

Bir cevap yazın

*