Biricik işletim sistemimiz Pardus’un BETA2 sürümü hazırlanmış. Bu betaya da “Saik Faik” in 100. doğumgününe denk gelmesinden dolayı Pardus 2007 Beta 2 “Sait Faik” ismi verilmiş. Yeni betanın 24 Kasım yani yarın akşamdan itibaren kullancılara sunuylması bekleniyor. Ayrıca bu betadan sonra artık kararlı sürüme geçileceği de belirtilmiş. Merak ve heyecanla takip ettiğimiz Linux tabanlı Türk işletim sistemimiz Pardus ile ilgili gelişmeleri buradan detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Bundan tam 21 yıl önce bardaktan su boşanırcasına bir yağmurda Windows adında bir işletim sistemi doğdu. Tabi ki hava durmunu bilmiyorum onu kendim yazdım :D. Efendim bundan 21 yıl önce Bill abimiz Windows’u piyasaya çıkarmış. Windows 1.0 DOS’a göre daha grafiksel bir işletim sistemi olduğu için kullanıcıların kısa zamanda ilgisini çekmeyi başarmış. Ve şimdi yine en fazla kullanıcıyı çeken işletim sistemi. Mutlu yıllar Windows deyip devam ediyoruz haberlerimize.
Karşılıklı ataklarda bulunan firmalardan birisi olan Yahoo blog sahiplerini birbiri ile buluşturan “MyBlogLog” sitesini bünyesine kattı. Site sayesinde bir blog sahibi diğer bir blogu ziyaret ettiğinde kimlik bilgilerini bırakıyor.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

Bir cevap yazın

*