Yazılımlar, ofis programmları ve daha birçok masaüstü uygulamasının web 2.0’dan sonra internete taşınması herkes için farklı çözümleri beraberinde getirdi. Birçok türde çevrimiçi araçlar mevcut ki bunlara virüs tarama araçlarını da eklemeliyiz. Şimdi tanıtacağım servis 22 tane virüs programında tarama yaptırarak kullanıcının dosyalarında virüs olup olmadığını en garantili biçimde ortaya koymayı hedefliyor.

No Virüs Thanks adındaki servis bilgisayarımızdaki bir dosyayı yükediğimiz taktirde; a-squared, Avira AntiVir, Avast, AVG, BitDefender, ClamAV, Comodo, Dr.Web, Ewido, F-PROT6, Ikarus T3, Kaspersky, McAfee, NOD32 v3, Norman, Panda, QuickHeal, Solo Antivirus, Sophos, TrendMicro, VBA32, VirusBuster programlarında tarama yapıyor. Tarama sonucunda programların versiyon numaraları ve son güncellenme tarihleri görünüyor. Ayrıca virüs adı ve virüs hakkında bilgiler de ayrıntılı olarak raporlarda yer alıyor.

Ayrıca web sayfalarını da kontrol eden bir sekmesi mevcut ki bu da servisin güzelliğine güzellik katıyor.

Zaman zaman hepimizin şüphelendiği dosyalar oluyor. Virüs programlarını tek tek kurup denemek yerine bu servisi kullanmak çok daha mantıklı ve çok daha başarılı olacaktır.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

2 comments

Gerçekten Bazen böyle hizmetlere ihtiyaç duyuluyor. Özellikle internetten indirdiğin ve anti virüsüne güvenmediğin zaman
Teşekkürler

Geri bildirim: Anonim

Bir cevap yazın

*