Bilgisayarınızı açıyorsunuz ve bilgisayar HDD ile ilgili hata veriyor ve çalışmıyor.Bu durumda bilgisayara seri şekilde 14-15 defa reset çekmeyi dener misiniz?Veya yine çalışmazsa bilgisayara vurmayı dener misiniz?işte bunları deneyen birisi var.O da benim amcam :(.Dün akşam bilgisayarına format atmak için getirmiştim.Bilgisayarı sabah açtım ama hata veriyor.Biraz uğraştım filan tık yok.KAsayı açıp baktım HDD çalışmıyor.Meğersem HDD bozuk değişmesi gerekiyormuş.HDD’de bilgiler varmış kurtarılması gereken onları söylüyor amcam telefonda.Ben de hiç açılmadığını ve HDD’nin çalışmadığını söyledim.Bana nasıl açtığını anlatınca üzerimden kaynar sular döküldü.Bilgisayara vurarak (yumruk,tekme,kroşe vs.) açtığını söylemez mi?Valla bunu yaptığını söyledikten sonra öz amcam olduğu konusunda şüpheler oluştu beynimde.Bir insan bilgisayarı daykla terbiye eder mi?

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Bir denemek lazım hocam hemen önyargı ile yaklaşma.Bazı durumlarda faydalı olabilir 😀

Enteresan bir yöntem :).Bir de senin amcan ise daha da enteresan 😀

ne demiş atalarımız “NUS İLE USLANMAYANA ETMELİ TEKDİR TEKDİR İLE SULANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR” amcana sonuna kadar destek veriyorum VURUNNNNNNNNNNNNNNNNN.

Ee vuracaksın sonra bilgisayar çalışmayacak hemen arayacaksın ya moruk benim bilgisayar çalışmıyor diyeceksin dimi? 😀

şiii ukalığa lüzum yok “EVİNİN KADINI bilgisayarımın tamircisi bakıcısı olacaksın” ve ” GÜZEL OLDUĞUN KADAR DA KÜSTAHSIN”
🙂

Huyum kurusun çok küstahımdır.Ayrıca ben bir erkeğim 🙂

öncelikle…… biıgi amaçlı söylüyorum. h = hamdi değil.h= HÜSEYİN. pc tokatlamaya gelince biz 12 eylül öncesi 80 li yılların gençliğiyiz.önce yumruklarımızı kullanırız yanında garnitür isteyenede tekmelerimizi sunarız.benim yeğenim olmak kolay değildir ona göre.bayramlık ağzımı açtırma benim.

Bir cevap yazın

*