Bloguma ilk yazıyı girerken birgün ikinci bir blog açmak aklımın ucundan bile geçmemişti. Ama zamanla öğrendiğim şeyler, edindiğim tecrübeler, artan internet bilgim beni ikinci bir blog açma fikrine sahip etti. Son zamanlarda bir hayli geniş çapta yaptığım araştırmalara göre elektrikli ev aletleri, beyazeşya gibi konularda kapsamlı yazıların ele alındığı, derli toplu bir blog göremedim. Ben de bir beyazeşya firmasında görev yaptığım için paylaşacak içeriklerimin olduğunu düşündüm ve Beyaz Blog‘u açtım. Beyaz Blog’u ilk bende çağrıştıran şeyi de itiraf edeyim; gittiğim bir seminerde konuşmacının çok sıkıcı gelmesinden dolayı derin düşüncelere daldım ve ismiyle cismiyle o gün fikri oluştu 🙂

Marka kısıtlaması yapmayacağımızı şimdiden söylemek doğru olur. Güncel ürünlerin incelemeleri, tavsiye ürünler, yeni çıkan teknolojiler ve haberler genel konsepti oluşturacak. İlerleyen günlerde anketler ile destekleyeceğiz tüketici eğilimlerini. Fırsat bulduğumuz taktirde sektör markalarının yetkilileri ile söyleşiler yapacağız. Ev hanımlarının fikirlerini alarak bazı şeylere yön vereceğiz. Ayrıca beyazeşya almak isteyen ziyaretçilerimiz bizimle irtibat kurdukları taktirde onlar için en iyi pazar araştırmasını yapacağız.

Açtığımızdan bu yana 2 gün geçti. Herşey şu ana kadar olumlu. Umarım amacına ulaşan bir proje olur.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Gün geçtikçe internet üzerinde birçok konuda blog açılıyor. Sizin gibi tecrübeli bir blogcunun böyle bir blogu açması çok doğru. Tecrübelerinizi insanlarla paylaşmanız güzel..

Yolunuz açık olsun.

Güzel bir fikir, güzel bir başlangıç olmuş.Sitemizde bu alana yönelik de bilgiler vermek istiyorduk bize de fikir vermişi oldu.Tebrikler ve başarılar dilerim…

Sanırım bu alanda ilk blog olmak güzel bir duygudur 🙂 Hayırlısı olsun.

Güzel bir adım, bizim blog alemine göre değişik ve hemen fark edilebilecek bir blog olacaktır. İyi yütürsen iyide kazanç getirebilir.
Hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

*