Güzel ülkemin insanları ilginç olunca GSM operatörleri de  bundan nasiplerini alıyor. Avea olarak bildiğimiz ve benim de kullandığım GSM operatörü bizleri ilginç bir servisi ile yüzleştirdi. ” aveadan yeni bir servis: acil çıkış! kurtulmak istediğiniz durumlarda arayın, sizi 1 dk içinde geri arayıp bahane bulmanıza yardım edelim.” şeklinde ilgi bulan servisi 9898’e gönderdiğiniz SMS sonrasında kullanabiliyorsunuz. işlem ücrete tabi olup 6 Kontör/3 SMS değerindedir. Avea, bu servisin uzun süredir kendilerinden istendiğini söylemiş. Acaba böyle bir servisi kim ister ki? Öyle ya da böyle hanehalkına yardımcı olmayı güden bir servis olduğu için Avea’yı kutlar “9696 sevgilimi oyala, 2323 Albeni Bahane servisi” gibi enteresan servislere de bir göz atmalarını arz ederim.

Yine Avea’dan kendini aşmışcasına bir kampanya. Maçlara giden dişi-kişi türlerine yönelik başlatılan bu kampanya şöyle ilan edilmiş:

“30 Haziran’a kadar ‘maçta OHH BEE’ anlarının fotoğrafını ya da filmini çek, 5544’e gönder, en çok oyu sen topla, süper hediyeler kazan”

Gördüğünüz gibi cep telefonlarından ifşa edilen bu mesaj ne kadar gaza getirici, coşku verici. Kampanyayı haber alanlar hemen göndermişler hatta oylar toplanmaya başlanmış bile. Şuradan detayına ulaşabilirsiniz. Ha aklıma gelmişken ışınlanacağınız adresteki fotoğraflardan hiçbirinde “Ohh BEE” denecek bir durum yok. Yani kampanya her zamanki gibi yanlış algılanmış 😀

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

4 comments

kesin bu servis işime yarayacak.
teşekkürler avea ve h-yaman.com
OHH BEE 🙂

Bu, toplumun daha çok iki yüzlülük ve yalancılığa doğru gittiğini gösteriyor. Artık insanlar, yüzünüze gülüp, arkanızdan dolap çeviriyorlar.
Avea (ben kendim de kullanıyorum) en berbat servislerden biridir. Bırakın bu yeni üçkağıtçılık servisini, eğer bir kapalı yerde tutsak kalırsanız, kimseyi arama şansınız olmaz çünkü avea açık havada da çekmemeye başladı.
Bir kere bana “aşkım baksana bana” mesajı geldı. Acaba hangi densizin işidir diye kara kara düşünmeye başladım. Pek medya takibi yapamadığım için de, o bir densiz tarafından söylenen saçma bir şarkı olduğunu da bilmiyordum.
Para kazanmak uğuruna, her türlü yola baş vuruyorlar. Avea nın esteratejisini anlamakta zorluk “çekmiyorum”…

ahaha iyiymiş bu servis ama benim aveadan dilim yandı artık telsim kullanıyorum saatlerce rahat rahat konuşuyorum ama işe yarayacağı kesin 😀

avea gerçekten dandik tv’de yaptıkları reklamlarda ağrı dağından bile çeken bir telefon, yenişehir havalanından çekmiyor..

Bir cevap yazın

*