internet üzerinde hergün yeni bir servis ile karşılaşıyor, bazen ağzımız iki karış havada kalırcasına servislerin güzelliklerini inceliyoruz. Bir yandan da günde onlarca e-posta alışverişinde bulunuyoruz. Bazen e-postaların yerine ulaşıp ulaşmadığını merak ediyoruz. Ulaştıktan sonra acaba okundu mu diye de düşünmüyor değiliz. Bugün sizlere tanıtacağım servis gönderdiğiniz e-postaların yerine ulaşıp ulaşmadığını haber veren nitelikte. Ayrıca yine gönderdiğiniz mesajın kaç defa okunduğunu da görebiliyorsunuz.

Read Notify adındaki siteye ücretsiz üye olarak başlıyor herşey. Üye olmak için sitenin sağ kısmında bulunan “Sign Up” kutucuğuna e-posta adresinizi yazıyoruz. Daha sonra açılan sayfadan üyelik bilgilerimizi tamamlıyoruz. Üyelik işlemini tamamladık ve artık burası ile bir işimiz kalmadı.

ikinci aşamada ise kendi posta hesabımızı açıyoruz. Giden adres kısmına göndereceğimiz kişinin adresini yazıyor sonuna da “.readnotify.com” adresini ekliyoruz. Yani son durumda “gidenadres@e-postasağlayıcı.readnotify.com”. Ben kendi hesabımda örnek teşkil etmesi için bir mail attım sonra da açıp okudum onu. Evet gerçekten çalışıyor, yerine ulaştığını gösteriyor. Ayrıca hangi tarihte, saat kaçta okunduğunu da görebiliyorsunuz. Bir ufak detay daha; sisteme kayıt olurken kullandığınız e-posta adresine bu istatistikler otomatik olarak geliyor 😀 Gerçekten akıllıca…

Read Notify‘ye ışınlan

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Geri bildirim: 100puan.com

Bir cevap yazın

*