Yaklaşık üç haftadır oylamada olan “Blogunuz var mı?” anketini şu an itibarı ile sonlandırmış bulunuyorum.ilk önce yeni anketten bahsedeyim ondan sonra sonuçlara bakacağız.Efendim yeni anketimiz de tuttuğunuz takımı öğrenme adına gösterilmiş bir çaba.Ben açık açık söyleyeyim Beşiktaşlıyım :D.Bu kısa notumuzu da verdikten sonra anketin sonuçlarına ve bazı şıkların açıklamalarına bakalım.Buyrun:

Blogunuz var mı?

– Evet var: 52% (87)
– Bir zamanlar vardı: 7% (11)
– Yakında olacak: 5% (9)
– Neden açayım?: 6% (10)
– O ne ki?: 30% (51)

Toplam Oy : 168

Ankette oy kullanan tüm vatanşlarımıza teşekkür ediyorum 2008 muhtar adayınız h-yaman 😀

“Evet var” seçeneğini işaretleyen tam 87 arkadaşımız var.Bu da demek oluyor ki blog tutan arkadaşımız oldukça fazla.Bence çok şahane birşey.

“Bir zamanlar vardı” şeneğini işaretleyen sadece 11 arkadaşımız var.Umarım bu arkadaşlar bir gün yine günlük tutarlar.

“Yakında olacak” diyen 9 arkadaşımıza da kolay gelsin diyorum.Açtıklarında eğer e-posta atarlarsa inceleyeciğimi ve burada da tanıtabileceğimi şimdiden hatırlatayım.

“Neden açayım?” şıkkını işaretleyen 10 arkadaşımız var.Neden blog tutmalısınız?ilk başta kendi fikirlerinizi internette diğer insanlarla paylaşmalısınız.Bir diğer neden ise diğer insanlarla tanışıp, kaynaşma fırsatı buluyorsunuz.Kendinizi tanıtabiliyorsunuz.Nasıl günlük tuttuğunuzda onunla adeta dertleşiyorsunuz bunda da aynen öyle.Dertleşiyor, rahatlıyorsunuz.Daha birçok sebebi var…

“O ne ki?” diyen tam 51 arakaşımız mevcut.Daha önce bazı yazılarımda bu konuya yer vermiştim.”Blog nedir?” sorusunu uzun uzun cevaplamıştım.O yazı işte burda.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

5 comments

Yok canım neden terbiyesiz olsun ki?Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp 😀

Bir cevap yazın

*