Bazı kişican ve dişicanlar yorum yazdıktan sonra hemen gösterilmediğini söylüyorlar.Onlar gibi merak edenler varsa söylim.Efendim bazı ecnebi avareler siteme daha doğrusu tüm günlükçülere “sdjfhaskd ajdaksdj” tarzında enteresan yorumlar yazıyorlar.Bunlar tabi ki spam :D.Onun için ilk günlerdeki gibi onay sistemine geçtim.Yani sis yazıyorsunuz ben boş bir arada gelip onaylıyorum ve yayınlanıyor.Yani yorumlarınızı rahat rahat yazabilirsiniz.Herhangibir problem yok.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

7 comments

Kardeş akismeti kurdum kurtuldum o beladan. Ama yine de onay sistemini kaldırmam. Çok dengesizler var. Ziyaretçilerimin abuk subuk yorumlar okumalarını istemem. 😐

Ya adamlar hiç usanmıyorda :D.Çin işkencesi gibi birşey :D.Aslında bunların saklandığı yeri bulup ilaçlamak lazım 😉

abi ben güvenlik kodu kullanıyorum çok işe yarıyor gerçi bir ara şu akismet’ede bakıcam 😀 nasılmış bakam ama güvenlik kodu + onay şeklinde yaptım alayının köküne kibrit suyu döktüm 😀 hiç bişi kalmadı ne sapmcı ne bişi

Ya akismet’in adını duydum ama henüz ne işe yaradığını bilmiyorum :(.Açıklayabilecek olan var mı?

Akismet WordPress için çok gerekli bir spam kovucu. 😀

Şöyle ki, senin spam yorumları reddetmene gerek kalmadan onları algılıyor ve spam yorumlar bölümüne koyuyor. Sen bakıyorsun o bölüme, eğer bir yanlışlık yapmışsa, yani spam olmayan bir yoruma spam demişse, kulağını çekiyorsun, diyorsun bu yorum spam değil.

O da “tamam abi, bundan sonra bu tür yorumlara spam demeyeceğim, söz!” diyor. Barışıyorsunuz, yolunuza devam ediyorsunuz.

WordPress ile birlikte geliyor zaten, eklentiler bölümünden aktif ediyoruz, sonra da şifre istiyor, onu da wordpress.com hesabı alarak şifreyi de alıyoruz. :mrgreen:

Tavsiye ederim, dolu spam yorumla uğraşmazsın böylece.

Bir cevap yazın

*