Şu son bir haftadır o kadar çok tasavvuf müziği dinler oldum ki anlatamam.Bu tasavvuf müziğinden kasıtım öyle ritimli “hay hay” tarzında değil.Sade, güzel, özgün olanlardan bahsediyorum.insanı rahatlatıyor valla.Hele ney taksim dinlerken kendinden geçiyor insan.Bir aralar ney ile uğraşmıştım.Ney sesini hep insan sesine benzetmişimdir.Size de tavsiye ederim tasavvuf musikisini.

Author: Hamdi Yaman

1987 yılında gözlerimi açtığım şu küçük dünyada 2006 yılından bu yana blog yazıyorum. İnternet dünyasının bugünü ve yarını hakkında her zaman ilgili olmuşumdur.

6 comments

Bir aralar gerçekten uğraşıyordun.Şimdi ne durumda bilmiyorum ama ben gelince lütfen sesini kısarak dinle 😀

Sen bi gel neler oluyor görürsün ondan sonra.Yeni ses sistemi de aldım :D.Bittin sen yani.

neyle uğraştığın süreç hakkında bilgi verir misin? ve niye bıraktığın içinde tabii…mümkünse… 🙂

Neyi hep insan sesine benzetirim.Tok bir ses geldiğinde sevinci diğer perdelerde ise çığşığı çağrıştırıyor sanki.Ben bir arkadaşımın neyini alarak başladım.Yaklaşık iki hafta sadece ses çıkartmak için uğraştım.Sonra açıyı yakaladım ve internet üzerinden bir kaç siteden bilgiler alarak notalra başladım.Sonra kendi neyimi aldım.perdeler filan derken neyim maalesef talihsiz bir kaza sonucu sizlere ömür :D.Yeni ney almayı planladım ancak bilgisayar ile ilgili olan işlerimden kafamı kaldıramadım.Yani aslında bilgisayar işleri ney’in yerini aldı.Umarım istediğiniz gibi olmuştur açıklamam.

tabii öyle oldu.. teşekkürler… 😀

Bir cevap yazın

*